Żarówki LED, do ogrodu i do sypialni to inwestycja na następne lata.

Mało ludzi wie, jakie znaczenie na naszą aktywność ma energia słoneczna. Nasz rytm biologiczny jest w dużej mierze od niego zależny. Jeśli słońca jest za mało to organizm wytwarza zbyt mało witaminy D, spada koncentracja, pojawia się senność a przy dłuższych okresach, może pojawić się apatia. Porą zimową i jesienią gdy mamy niedobór słońca, szczególnie istotny jest właściwy dobór oświetlenia.

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie, w długie zimowe popołudnia jak przyjazne delikatne źródło światła, które musi nam przez jakiś okres zastąpić promienie słoneczne. Dom składa się z kilku różnorodnych przestrzeni. Każde z nich wymaga właściwego rodzaju źródła światła.

Przy wyborze właściwego oświetlenia, nie wolno zapominać, że szczególnie jego barwa może nas zrelaksować albo możemy czuć się rozdrażnieni. W sytuacji tradycyjnego oświetlenia, dobór barwy jest trudny a w konsekwencji raczej niewykonalny. W przypadku oświetlenia LED nie ma z tym kłopotu.

Lampy LED dawniej służyły głównie jako lampy sygnałowe np. w kierunkowskazach lub ostrzegawcze w różnego typu sprzętach elektronicznych.

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim wypadku zobacz inny polecany serwis rolety warszawa, który również zawiera interesujące materiały.

Odkąd wymyślono żarówki LED z białym światłem rozpoczęto je wykorzystywać do oświetlenia pomieszczeń.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie lampy z białymi żarówkami LED produkowane są według ilości strumieni świetlnych i temperatury barwy światła: biała ciepła – oświetlenie zbliżone do emitowanego przez dawne żarówki, biała neutralna – dająca jaskrawe światło najczęściej spotykana w galeriach handlowych. Ostatni typ, to żarówka LED o kolorze światła dziennego tzw. biała chłodna, współgrająca z współczesnym wystrojem, z przewagą metalu, szkła i kamienia.

Żarówki LED to po prostu oszczędny i równocześnie komfortowy zamiennik dawnego sposobu oświetlenia. Ich niewątpliwą dobrą stroną, jest mały pobór mocy oraz nieznaczne wydzielanie ciepła, a także wysoka odporność na wstrząsy. Żarówka LED idealnie sprawdza się do oświetlenia kierunkowego i ozdobnego, w punktach relaksu, zabawy z maluchami, sporządzania posiłków oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.