Zaprojektowanie naszego przedpokoju – atrakcyjne rady

Najważniejszym węzłem komunikacyjnym każdego apartamentu czy też mieszkania jest przedpokój – łącznik pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami. Przy planowaniu rozmieszczenia przestrzennego przedpokoju trzeba pamiętać, że spełnia funkcję komunikacyjną. Stanowi pozycję w centrum mieszkania w której krzyżują się drogi wszystkich lokatorów. Dlatego musi być to bardzo dobrze zaaranżowana przestrzeń.

niewielki przedpokój

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując przedpokój miejmy na uwadze, że ma on mieć zastosowanie przede wszystkim służące trzymaniu wierzchnich części odzieży – katan, płaszczy oraz obuwia zimowego. Dobrym rozwiązaniem będą wieszaki na których pozostawimy odzienie wierzchnie, wraz z szafką na buty, która u góry będzie posiadała wygodne siedzisko. Naraz spełni wtedy miała funkcję pufy na jakiej można przycupnąć by swobodnie założyć buty. W zależności od czasu i aury pogodowej polecamy zaopatrzyć się w ociekacz na buty, i dywanik do wytarcia obuwia z ubrudzeń spodów. W narożniku można postawić stojak na parasole.

przedpokój do aranżacji

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Tyle z najbardziej istotnego umeblowania. Od dłuższego czasu w Polsce jest moda na zabudowywanie jakiejś ze ścian szafą z przesuwnymi drzwiami. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie, kiedy mamy do czynienia z maleńkimi mieszkaniami – szafa staje się wtedy garderobą i przechowywane są w niej wszystkie części garderoby, choć na jednej z półek, czy na jednym z drążków możemy przeznaczyć na stroje na dwór.

Jeśli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Trudnopalne-dywany-do-przedszkola-i-szkoly/71), które omawia zbliżoną kwestię. Tamten wpis niewątpliwie również Cię zaciekawi, zatem kliknij ten link.

Aranżowanie przedpokoju to wcale nie taka skomplikowana sprawa, a jednak przynosi świetne efekty wizualne.

Jako, że w korytarzu zazwyczaj nie ma dostępu do słońca, warto jest pomalować go w jasnych, słonecznych kolorach. Zarówno podłoga (zobacz Schody Gdańsk) jak i ściany powinny być wykończone materiałami, które łatwo utrzymać w czystości. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest położenie płytek zaraz przy wejściu do mieszkania – unikniemy puchnięcia paneli. Ściany można jest pomalować farbą, którą można myć – szczególnie, gdy posiadamy dzieci – szybko będzie można usunąć zabrudzenia.