Zakup swojego lokum to trudna decyzja

Jeżeli decydujesz się na zakup swojego mieszkania, na początku powinieneś zastanowić się dobrze nad tym, czy zakupić mieszkanie bezpośrednio od dewelopera czy też zdecydować się na kupno mieszkania z drugiej ręki. Najczęściej myślimy, że zakup mieszkania z drugiej ręki jest o wiele bardziej ekonomiczny i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy. Kiedy jednak dobrze się nad tym zastanowisz i dokładnie podliczysz wszystkie koszty związane z zakupem mieszkania z rynku wtórnego, wówczas niewątpliwie zaczniesz doceniać deweloperów.

mieszkanie

Autor: Living Rooms London
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nie jesteś przekonany, możesz to niemalże w każdej chwili zweryfikować. Jeżeli wrzucisz w wyszukiwarkę internetową dla przykładu frazę „Wrocław deweloper”, stanowczo uda Ci się znaleźć sporo witryn internetowych deweloperów, którzy oferują do kupna swoje mieszkania (polecany deweloper z Wrocławia). Kiedy skrupulatnie obejrzysz ich witryny internetowe, niewątpliwie zauważysz, jakie są ceny konkretnych mieszkań, a także to, że deweloperzy często oferują także ciekawe promocje. Jeśli zobaczysz na przykład fajną ofertę na niedrogie mieszkania z tarasem Wrocław, wtedy na pewno nie powinieneś zastanawiać się ani sekundy – świetna oferta mieszkanie + taras.
Jeśli nie zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania, niewątpliwie będziesz tego żałował. Kiedy jednakże nie chcesz jeszcze kupować mieszkania, wtedy zajmij się porównaniem cen proponowanych przez deweloperów (pamiętaj, że praktycznie zawsze można wynegocjować dodatkowo jaką obniżkę), a następnie sprawdź ceny mieszkań oferowanych z drugiej ręki. Wówczas wielce

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

ważne jest, w jakim stanie jest oferowane mieszkanie – zwykle takie wnętrza potrzebują remontu, który potrafi kosztować naprawdę ogromne pieniądze.

Kiedy dodatkowo właściciel sprzedaje mieszkanie (jeszcze więcej) bez mebli, wówczas musisz doliczyć do jego ceny również koszt jego wyposażenia, który bynajmniej nie będzie taki mały. W takich przypadkach okazuje się zazwyczaj, że koszt kupna mieszkania z drugiej ręki jest porównywalny z kosztem zakupu mieszkania u dewelopera. W takiej sytuacji niewątpliwie nie warto się zastanawiać ani chwili – mieszkanie kupione u dewelopera niewątpliwie będzie o wiele lepszym pomysłem.