Z jakiego powodu nie opłaca się samemu sprzątać po remoncie?

Obecnie na świadczenie usług sprzątających jest całkiem spore zapotrzebowanie. Zwłaszcza w okresie remontowym, przedsiębiorstwa sprzątające mogą wiele zarobić. Głównie dzięki typowym klientom, którzy wybierają jednorazowy serwis. Każdy, kto przeżył remont, wie, że czyszczenie resztek po farbach, gładziach, a także wszelkiego pyłu to autentyczny koszmar. Jak wiadomo można uniknąć tego typu sytuacji i zatrudnić godną polecenia firmę sprzątającą. W ten sposób możemy bez problemu zapomnieć o zabrudzonych farbą oknach i zakurzonych sufitach.

sprzątanie

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Rzetelna firma przeważnie ma w swojej szerokiej ofercie tego typu usługi, w skład których wchodzą następujące elementy: dokładnie odkurzanie dywanów, mebli i gotowych podłóg, jak również ścian i sufitów (zobacz np. pod tym linkiem). Oprócz tego często po większym remoncie należy oczyścić płytki podłogowe po fugowaniu. Typową usługą jest również mycie okien. Oczywiście jeśli mamy zamiar zaoszczędzić trochę grosza, możemy zrobić to na własną rękę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że czyszczenie okien (zobacz alpinistyczne mycie okien) pobudzonych gładzią wymaga często użycia profesjonalnej chemii czyszczącej. Plamy z fug lub zaprawy zazwyczaj są trudne do usunięcia. Poza tym nierzadko próby samodzielnego czyszczenia takich miejsc kończą się zarysowaniem czyszczonej powierzchni. Szczególnie jeśli będziemy próbowali zeskrobać plamy ostrym narzędziem. Czasami nie warto oszczędzać na tego typu usługach i w spokoju cieszyć się dokładnie wysprzątanym mieszkaniem.

Remont budynku

Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
Skuteczne sprzątanie po remoncie wymaga użycia nowoczesnych technologii sprzątania. O ile po małym remoncie w domu jesteśmy w stanie sami sobie poradzić, o tyle w przypadku remontów większych obiektów zatrudnienie firmy sprzątającej jest już niezbędne. Sprzątanie dużego obiektu wymaga zwłaszcza odpowiedniej metody oraz sprzętu. Nie do przecenienia jest tutaj również profesjonalnie przeszkolony personel, który szybko wykona swoją pracę z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzięki wynajęciu profesjonalnej firmy, możemy być pewni, że dany obiekt zostanie doprowadzony do użyteczności w najkrótszym terminie. Zatrudniając solidną firmę sprzątającą, trzeba także zwrócić uwagę na warunki umowy oraz cennik. Zazwyczaj usługa sprzątania poremontowego dotyczy też usuwanie gruzu, jednakże zdarza się, że firma traktuje tego typu czynności jako dodatkowe zlecenie. Wtedy warto szczegółowo zapoznać się z cennikiem, nim podpiszemy umowę. Przede wszystkim po to, aby uniknąć potem spornych sytuacji.