Z jakiego powodu fototapety stały się tak popularnym materiałem do wykańczania wnętrz, opis podstawowych ich typów.

Fototapety stały się bardzo popularnym materiałem używanym do urządzania naszych domów i mieszkań. Przede wszystkim dają bardzo duże możliwości do aranżacji, gdyż można na nich wydrukować praktycznie wszystko, co się będzie chciało.

Tradycyjne tapety oferowane były w jakiejś liczbie odmian i trzeba było w sklepie spośród nich wybierać. W przypadku fototapet będzie zupełnie odmiennie. Wprawdzie podkłady, na jakich się je wykonuje i sposób montażu są identyczne, to dzięki użyciu nowoczesnych drukarek nie będzie żadnego ograniczenia co do wzorów i motywów odwiedź stronę.

Interesujące dane na ten temat poczytaj tu pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu dużo ciekawych danych, które będą bardzo wciągające.

Firmy oferujące fototapety na zamówienie posiadają przeważnie swój własny katalog, z podziałem na kategorie tematyczne, z którego coś ciekawego pewnie się wybierze. Ale nie ma żadnego problemu, żeby też przekazać swoje zdjęcie, wystarczy żeby miało ono tylko odpowiednią jakość. Przykładowo może to być kupiona w jakimś serwisie fotografia, która się spodoba. Ale można też przesłać zdjęcie, jakie się samemu zrobiło, na przykład z członkami najbliższej rodziny.

fototapety na zamówienie

Autor: Fondital S.p.A.
Źródło: Fondital S.p.A.
pomiar temperatury

Źródło: pixabay.com
Fototapety będą również dawać tak duże możliwości aranżacyjne, że tak naprawdę nadawać się będą do każdego pomieszczenia. W przypadku łazienek i kuchni ważne powinno jednak być, aby posiadały one odpowiednią odporność na wodę, ponieważ w tych pomieszczeniach nie da się uniknąć nawet przypadkowych zachlapań do pokoju chłopaka. Z tego też powodu zalecane będą tutaj podkłady wykonane z winylu, jeżeli się je dobrze naklei, to w sumie nawet bezpośrednie lanie po nich nic im nie zrobi. Z kolei w pokojach i przedpokojach bez żadnego problemu nakleić można inne rodzaje fototapet. Najtańsze i bardzo chętnie wybierane przez klientów są podkłady papierowe. Jednak w ich przypadku konieczne będzie, aby ściany były dobrze wyrównane, bo widać pod nimi wszystkie nierówności.

Takiej wady mieć nie będą nieco droższe podkłady z lateksu, jakie często się wykorzystuje na fototapety do sypialni. Dzięki warstwie cienkiej pianki dużo lepiej będą maskować różne niedoskonałości ściany, a równocześnie wydrukowane na nich motywy znacznie ładniej wyglądają.