Wyposażenie swojego lokum: jakiego rodzaju żyrandol będzie obecnie najlepszym rozwiązaniem?

Jednym z elementów aranżacji wnętrz są oprawy świetlne. W sklepach mamy ogromny wybór przeróżnych źródeł światła. Od naprawdę dawna czołowe miejsce wśród nich zajmują żyrandole. Jak je wybierać, by komponowały się z ogólnym wystrojem wnętrza? Starodawne wnętrze – to pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl większości z nas, gdy usłyszmy słowo żyrandol. Współczesne żyrandole wyraźnie się jednak zmieniły jeśli porównamy je z żyrandolami, które znajdowały się w naszych mieszkaniach dwadzieścia lub trzydzieści lat temu.

żyrandol

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Są wśród nich tanie żyrandole nowoczesne (oferta niedrogich żyrandoli). Produkowane tanie żyrandole nowoczesne z jednej strony wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, z drugiej żyrandole nowoczesne tanie zachęcają do kupna swoją atrakcyjną ceną. Żyrandole nowoczesne tanie odróżniają się głównie materiałem, z którego zostały wykonane (tanie nowoczesne żyrandole). Raczej nie wypatrzymy wśród nich żyrandoli kryształowych, ale raczej takie, których szkielet został wykonany z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu więc od tych kryształowych, które sprawdzą się w dużych, urządzonych w stylu klasycznym wnętrzach, będą idealne we wnętrzach nowoczesnych o małym metrażu.

Producenci mający w swojej ofercie oprawy oświetleniowe cały czas wymyślają coraz to nowsze wzory żyrandoli. Wśród ich propozycji znajdziemy więc żyrandol z wiatrakiem (żyrandole z wiatrakiem). Chętnie kupowany żyrandol z wiatrakiem stanowi połączenie zalet wentylatora i nowoczesnego żyrandola. Co więcej, tego rodzaju żyrandol może być używany nie tylko kiedy w lecie panuje wielki upał, ale również w okresie zimowym. Jak w przypadku zwykłego żyrandola, jednym z jego najważniejszych elementów są klosze.

W przypadku żyrandoli z wiatrakiem są one w każdym wypadku wyprodukowane ze szkła bardzo wysokiej jakości. Kolejnym elementem są łopaty wiatraka. Do ich zrobienia na ogół używane jest drewno. W letnie miesiące możemy go zastosować do zmniejszenia temperatury w pomieszczeniach, zaś w zimie osiągniemy efekt zupełnie odwrotny. Producenci tego rodzaju żyrandoli mają do zaoferowania bardzo różne modele. Znajdują się wśród nich między innymi żyrandole sterowane automatycznie oraz z łopatami, które mogą zostać zdemontowane, kiedy nie będziemy korzystać z wiatraka. Żyrandole posiadające wiatrak (zobacz żyrandol z wiatrakiem) cieszą się wśród Polaków zwiększająca się z roku na rok popularnością.