Wyposażenie pokoju nie jest wcale takie ciężkie. Możesz rozprawić się z tym bardzo szybko.

Każdy kto przeżył już remont mieszkania wie, iż informacja o kolejnym przepełnia go strachem i niechęcią. Ogrom sprzątania i chwilowy brak wygody życia zachęca do zostania przy przyjemnym lenistwie. Tymczasem nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Z doświadczenia wielu zainteresowanych wynika, że dość niesympatyczną, być może najgorszą cząstką renowacji mieszkania jest łazienka. Kuchnia także jest potrzebna, ale zjeść mamy sposobność zawsze w mieście lub na prędko przyrządzić coś w mikrofali, z kolei higiena domaga się prywatności i z pewnością nie pójdziemy się w tym okresie do publicznych łaźni. Jednak, musimy się przeto myć, dlatego również nie rzadko odwiedzamy zakolegowanych sąsiadów, a w najgorszym wypadku jedziemy na wieczorną kąpiel do rodziny. Reszta wnętrz stanowi bez wątpienia niewielki problem.

wystrój wnętrz - komoda

Autor: Charlotte Marillet
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia to nasze zakątek, które trafnie kojarzy się tylko i wyłącznie ze snem lub strefą erotyczną. Aranżując to pomieszczenie szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na nasze łoże. Jest ono środkowym elementem pomieszczenia i powinno przyciągać twoje oko oraz sprawiać, że rano będziesz czuła się jak skowronek. Wnętrze to nie wymaga, ażeby reszta mebli była niezwykle oryginalna, zwykle nieodzowna nam jest tylko szafa na ubrania, o ile nie mamy garderoby, i stoliki nocne. Ot wszystko.

Następnym składnikiem naszej układanki jest salon, z którym możemy uczynić wielorakie ciekawe rzeczy. Aktualnie słynny narożnik z funkcją spania – wajnert.pl/produkty/narozniki-z-funkcja-spania. Nie rzadko wracasz z pracy oraz jedyne na co masz ochotę to drzemka w twoim cudownym salonie. W tym momencie nie jest to już problem. Możesz spokojnie wyciszyć się pośród przyciemnionego oświetlenia, które wytworzy przyjemny klimat. Narożnik z funkcją spania wspaniale sprawdzi się w sytuacji, kiedy spodziewamy się gości. Już nie musisz lękać się, gdzie położysz swoich znajomych, kiedy zaniemogą po wieczornej imprezie w piątek.

Nie lada próbą jest stworzenie miejsca dla dziecka. Fenomenem byłoby pomieszczenie bezkresu zabawek, jakie posiada. Nie opłaca się wyposażać dziecięcy (zobacz oświetlenie do przedpokoju) pokój w niezwykle oryginalne meble, bo nie poszczycą się długotrwałością. Nie ma nawet ku temu motywu, gdyż wiadomym jest, że okres dziecięcy nie trwa nieskończenie. Najlepiej jest więc wyposażyć się w pudła na zabawki, szafę na ubrania i biurko, przy którym może kreować swoje majstersztyki i odrabiać zadania domowe. Pamiętajmy także o prosto zmywalnych farbach ściennych.