Wykorzystanie szkła w aranżacji mieszkań

Planując wnętrze naszego apartamentu zwykle kierujemy uwagę na to, byśmy odnosili wrażenie dużych przestrzeni, ponieważ w niewielkich pomieszczeniach zazwyczaj czujemy się niedobrze – tym bardziej gdy przestrzeń mamy dzielić z innymi ludźmi .

drzwi szklane

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli posiadamy do dyspozycji stosunkowo mało powierzchni, możemy w sposób wizualny powiększyć pomieszczenie. Rozwiązaniem będzie szkło w domu przykładowo panele szklane – . Wystarczy bowiem wstawić pomiędzy dwoma pokojami szklane drzwi, i od razu przestrzeń wydaje się większa (zachowujemy jednocześnie pierwotną funkcjonalność łączonych wnętrz). Przykładem może tu być połączenie pokoju do pracy z pokojem dziennym. W przypadku potrzeby można biuro – szklane ściany odgrodzić od reszty mieszkania, pozwalając jednak aby urzędujący tam człowiek mógł w każdej chwili rzucić okiem do pomieszczenia za drzwiami. Tworzywo z jakiego stworzone jest szkło w domu stosowane w konstruowaniu drzwi to szkło hartowane. Chodzi o to, by używanie drzwi nie stanowiło niebezpieczeństwa. Trudno jest takowe drzwi strzaskać, a jeżeli już do tego dojdzie strzaskają się na drobniutkie kawałki nie stanowiące zagrożenia. Szkło w domu może także przybrać formę gustownego żyrandola lub części balustrady prowadzącej z w najwyższym stopniu reprezentacyjnej sfery mieszkania np. na kondygnację gdzie mieszczą się pokoje gościnne lub też sypialnie mieszkańców. Doskonałą propozycją użycia szkła może być także oszklona werandka.

szklane dekoracje

Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko wizualnie zwiększy nam ona pomieszczenie znajdujące się za nią, ale również w chłodniejsze dnie (o ile będzie zamknięta) pomoże nam komfortowo odpocząć, wypić kawusię czy delektować się lekturą. Dla tych z osób które dysponują troszkę większą przestrzenią do zagospodarowania jeszcze lepszym projektem może być oranżeria, zatem szklane wnętrze w którym – dzięki systemowi grzewczemu – możemy hodować przez cały rok roślinki tropikalne. Takie rozwiązanie na pewno docenimy kiedy spadnie śnieg a my cieszyć będziemy się widokiem dekoracyjnych odmian storczyków. Rzecz jasna zastosowań gdzie można użyć szkło w domu jest jeszcze sporo. Ogranicza nas tutaj wyłącznie nasza wyobraźnia jak też – w coraz mniejszym stopniu – wymogi techniczne wytwórczości szkła. Nie wszystko bowiem da się wykonać z tego materiału. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: