WYKONUJEMY IDEALNĄ ŁAZIENKĘ WE WROCŁAWIU

Dziś, kiedy nie mamy czasu na wszystko raz na jakiś czas korzystamy z wanny, o coraz częściej nasz wybór pada na prysznic, bo szybciej i wygodniej. Stąd też tak ważny jest dobór odpowiedniej kabiny prysznicowej do naszego domowego spa. W sklepach jest ogrom kabin, są prostokątne, półokrągłe, przeszklone i z plastiku, wszystko zależy od naszego gustu. Kabiny prysznicowe to produkt, który wybierany jest niezmiernie często. Ostatnio ludzi, gdy robią remont łazienki wolą postawić na kabinę prysznicową niż na wannym.

Dostojna łazienka w stylu Art Deco

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Dużym udogodnieniem jest też to, że przy zakupie kabiny prysznicowej można wybrać wyższy brodzik, który będzie nam służył jako mała wanna. Kabiny prysznicowe z elementami szklanymi to wielość modeli, które może nam mętlik w naszej głowie. Dlatego powinniśmy po pierwsze myśleć o tym, jak duża kabina będzie właściwa do naszej łazience, bo to, co świetnie wygląda w hangarze będzie prezentowało się całkiem inaczej u nas w domu. Nie pozwólmy się zwariować szaleństwu zakupowemu, postawmy w tej kwestii na rozsądek.

SZKŁO HARTOWANE

parawany

Autor: Coram Poland

Kiedy słyszymy słowo szkło kojarzy nam się ono raczej z czymś kruchym. Każdy z nas na pewno stłukł kiedyś lusterko, lub jakiś inny przedmiot, bo o zbicie szklanego przedmiotu przecież nie jest ciężkie. Dlatego jesteśmy dość ostrożni, gdy myślimy o tym by kupować jakieś rzeczy do swojego domu ze szkła. Jednak zawsze można kupić rzeczy ze szkła przetworzonego. Szkło hartowane to świetne rozwiązanie, gdy robione są szklanki i wszystkie pozostałe produkty, które przy codziennego korzystania mogłyby szybko się stłuc, gdyby były zrobione ze zwykłego szkła. Hartowanie szkła to ogrzewanie go do wysokiej temperatury a później zlaniu go zimną wodą. Dzięki temu szkło tego typu jest o wiele bardziej odporne na uszkodzenia niż zwykłę szkło. Nie musimy się, więc bać szklanych rzeczy, wystarczy, że upewnimy się, z jakiego szkła są wykonane.

Szkło hartowane ma multum ciekawych zastosowań, z których można skorzystać urządzając nasze mieszkanie. Możemy kupić szklane (zobacz wlaczniki szklane) półki i blaty z hartowanego szkła do wszystkich mebli, dodatkowo możemy nawet pomyśleć o zrobieniu szklanych schodów, czy w miejsce zwykłej kabiny prysznicowej postawić na przesuwane szklane drzwi, które będą oddzielały miejsce do brania prysznicu od reszty łazienki.