Wybieramy kominek

Kominek w mieszkaniu pragnie mieć coraz więcej osób.

kominki nie mieszczą się już tylko w domach jednorodzinnych. W tym momencie paleniska coraz częściej montowane są w mieszkaniach jako dodatkowe źródło ciepła oraz motyw wystroju wnętrza.

Jak odpowiednio dobrać kominek
Istnieje parę odmian palenisk: kominki klasyczne, z płaszczem wodnym, gazowe czy elektryczne. Przy wyborze odpowiedniego kominka powinno się zwrócić uwagę na wymiar pomieszczeń, które potrzebujemy ogrzać, lokalizacją, w której chcemy zainstalować kominek a także tym jakiego efektu oczekujemy po zainstalowaniu go. Ważne jest jakie wkłady kominkowe nas interesują. Wiele propozycji znaleźć można wpisując w wyszukiwarkę np. „wkłady kominkowe Wrocław”. Wybierając ten element dobrze stawiać przede wszystkim na solidną formę produkcji oraz odporność na wysoką temperaturę. Z miast, które instalują kominki z płaszczem wodnym Wrocław jest przodującą metropolią.

Każdy pomysł powinien być konsultowany z instalatorem oraz architektem. Nie przeoczmy tego, że palenisko nie może znajdować się w każdym punkcie domu czy mieszkania. Unikajmy umieszczania go przy przejściach lub producent drzwi wewnętrznych blisko obszaru, w którym mają mieścić się fotele lub kanapy, wysoka temperatura może zniechęcić do przebywania w tym miejscu i palenia w nim. nowatorskim projektem jest umieszczenie kominka w łazience lub kuchni.

Ciekawy design kominków

Jeżeli doprowadzimy do realizacji umiejscowienia paleniska możemy podjąć się jego wykonania. Powszechną obudową ogniska jest bezsprzecznie kamień. Może być to marmur, wapień w grę wchodzi także wykończenie granitem i łupkiem. Kominek najszczęśniejszej zostaje zabudowany płytą gipsowo-kartonową lub pozostawiony w stalowej obudowie. Poszukując inspiracji takie jak sztukateria Wrocław oferuje wiele interesujących wyników. Warto również sprawdzić interesujące propozycje i zdjęcia w internecie. Możemy starać się o wykonanie projektu własnego paleniska, aby nabrało ono wyjątkowego akcentu. Wszystko zależy od tego jaki mamy gust. Nie zapominajmy też o zaaranżowaniu miejsca na magazynowanie opału. Możemy je wyróżnić lub ukryć w zależności od potrzeb właściciela. (Więcej wartościowych informacji na ten temat – odnośnik).

Źródło: Kominki Mefisto