Wszystko, co należałoby znać o sklejce…

Sklejka to tworzywo, jak sama miano pokazuje, zlepiony z delikatnych warstw drewna. Zazwyczaj płyta główna składa się z nieparzystej ilości takich nawierzchni i jest ona zaprojektowana metodą krzyżową. Sklejki mogą być wytwarzane na dwa rozwiązania W zależności jakiego tworzywa w wyprodukowaniu zastosuje producent. I tak możemy odróżnić różnicę. Sklejki bez problemu odnajdziemy w asortymencie wielu sklepów, w szczególności online – warto zapoznać się z tą ofertą.

sklejka sosnowa
Są one zbudowane z różnych typów budulca. Najczęściej stosuję się w tym celu brzozę, olchę czy sosnę.Rzadziej są to drzewa równikowe. Sklejka (odnośnik) notorycznie użytkowana jest w gałęzi meblarskim ze względu na swoją elastyczność.Gdyż można ją bez problemu wyginać na gorąco, pozwala na produkowanie owalnych form. Produkuje się z niej umeblowanie domowe oraz biurowe. Sklejki mogą być również stosowane w budownictwie: do stawiania ścianek działowych, rusztowań lub jako okładzina ścian, podłóg czy stropów. Są odpowiednie produkowania pojemników oraz w szkutnictwie. W drobnych ilościach użytkuje się w modelarstwie. W tej dziedzinie warto podkreślić również sklejkę lotniczą, odbiega od normalnej sklejki wytrzymałością, jakością i precyzją realizacji. Najcieńsza sklejka takiego typu posiada grubość 0,4 mm i składa się ona z 3 warstw. W dzisiejszych czasach jest ona stosowana nieco nieczęsto. Ze sklejki lotniczej wyrabia się fragmenty drugorzędne.

płyta ze sklejki

Autor: Bystander
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Birch_plywood.jpg
Aktualnie na krajowym rynku proponowanych jest ponad 200 gatunków sklejek. Są one sklasyfikowane ze względu na gatunek surowca, z jakiego są wykonane, odcień,wielkość czy właściwości. Najczęściej firm osiągalne są sklejki szalunkowe, antypoślizgowe i inne.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze newsy (http://www.mata-ochronna.pl/mata-ochronna-na-podloge-pod-krzeslo-obrotowe-i-fotel) wyszukasz w kolejnym niebywale zajmującym tekście.

Ze względu na szeroki zakres wykorzystania sklejki w życiu codziennym jest ona osiągalna od ręki. Pozyskacie ją w każdym większym sklepie. Można nabyć je także w zakładach specjalizujących się w produkcji i dystrybucji elementów drewnianych.