Współczesne pomieszczenia – jak umeblować salon w stylu nowoczesnym

Nowoczesny styl aranżacji zestawia w sobie pragmatyzm i minimalizm, przez co zyskuje uznanie ludzi doceniających prostolinijną estetykę mieszkań jak też wynikający z niej ład i harmonię. Zobacz przepis na współczesny salon! Współczesne wnętrza cechuje naturalność, ergonomiczność oraz estetyka. Komplety wypoczynkowe utrzymane w tym stylu odznaczają się raczej minimalistyczną formą a także funkcjonalnością, która o wiele ułatwia codzienne użytkowanie.

Idź do mojej strony: .

meble wypoczynkowe

Autor: Steve Parker
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko mają ciekawe oraz geometryczne kształty, jakie doskonale komponują się z surowym wnętrzem albo białymi ścianami. Częstokroć dobierając ekwipunek do nowoczesnego pokoju dziennego kierujemy się trendami i kupujemy produkty, które są w konkretnym momencie modne. Jednak w takowym wypadku nasz pokój dziennyn nie będzie atrakcyjny w kolejnych sezonach oraz czekać nas będzie wymiana sprzętów. Zdecydujmy się więc na bardziej wszechstronne elementy wyposażenia, które posłużą nam o wiele dłużej niż jeden sezon – przy ich doborze nie zapominajmy także o ich ergonomiczności. Co wyróżnia współczesny pokój dzienny? Na pewno zestawienia materiałów – w aranżacjach łączy się z sobą różne materiały a także wzory, dzięki jakim salon nabierze niepowtarzalnego stylu. Często są to surowe pomieszczenia, w jakich góruje białość, szarość oraz czerń, ale umiejętne zastosowanie tychże kontrastów nie zaburza harmonii pomieszczenia. Projekt pomieszczenia nowoczesnego salonu winien uwzględniać jego funkcję, zatem miejsce zebrań całej rodziny. Nowoczesna aranżacja pokoju dziennego to minimalizm fragmentów z mocnym akcentem na określone detale.

-> kliknij: .

pokój

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma miejsca na bezcelowe wyposażenie albo mnogość zdobień. Większą wartość ozdobną stanowi jeden, charakterystyczny element – na przykład nowoczesny narożnik zestawiony z atrakcyjną lampą podłogową.Bardzo często nowoczesny salon otwarty jest na kuchnię. Kiedy decydujemy się na zespolenie tych dwóch pomieszczeń, pamiętajmy żeby wnętrza harmonizowały ze sobą i nie zakłócały swej funkcjonalności. W salonie postawmy wielką, wygodną sofę – idealną na spotkania z przyjaciółmi jak też rodziną, w kuchni natomiast stwórzmy przestrzeń do swobodnego gotowania i konsumowania posiłków, pamiętając o korespondujących barwach a także konweniującym wyposażeniu.