Wieczne i antyczne biblioteczki z szklanymi drzwiczkami

Decydując się na meble do salonu, poszukujemy wyjątkowych a dodatkowo użytecznych mebli. Chcemy, żeby meble były zrobione z najlepszej jakości materiałów. By wszystko było idealnie obrobione.

Standardowo decydując się na nabycie mebli do salonu szukamy pełnego asortymentu. Rzadko decydujemy się na zakup pojedynczych mebli. Jednakże niekiedy przydarzą się sytuacje zakupu dawnych mebli, których nigdy więcej nie mielibyśmy

Kuchnia

Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com

okazji nabyć. Starożytne biblioteczki, w jakich przeważnie jest witryna szklana albo drzwi szklane to istne perełki w sektorze meblowym. Powodem zapewne jest to, że takie meble wytwarzane były własnoręcznie, wszelki drobiazg był tam pierwszorzędnie dopieszczony.

Owe meble były wykonywane z prawdziwego drewna a nie jak teraz z płyt wiórowych. Drewno z jakiego wykonywano takiego rodzaju meble to przede wszystkim dąb, który to jest jednym z najmocniejszych drzew. Produkcja rzadkich mebli zajmowało bardzo dużo czasu, gdyż każdy drobiazg powinien zostać dopieszczony. Cieśla, który wytwarzał takie meble wkładał całe serce w dopieszczeniu każdego szczegółu. Witryna szklana lub drzwi szklane wykonywane były z wysokiej klasy kryształu. W dzisiejszych czasach niewiele produkowanych jest takich mebli. To wszystko przekłada się na ceny mebli antycznych. Bardzo drogie meble zostały zlicytowane za bagatela trzydzieści sześć mln dolarów. Ów mebel zaistniał w osiemnastym wieku we Florencji.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to użyj serwisu (http://www.eshop.pronar.com.pl/technika-budowlana), by poznać więcej pokrewnych informacji. Bez ociągania kliknij zatem tutaj!

Wykonywany był przez 30 rzemieślników i cieśli w okresie 12 lat. Przy jego wykonaniu zostało użyte drzewo hebanowe, które to charakteryzuje się ciemną barwą. Każdy miłośnik sztuki marzy by posiadać taki eksponat w swojej kolekcji.

W dzisiejszych czasach popularność mebli antycznych oraz ręcznie robionych cały czas idzie w górę. Stąd wraz ze wzrostem atrakcyjności takiego rodzaju produktów, bardzo szybko zaczęły powstawać portale aukcyjne a także sklepy oferujące meble antyczne. Reasumując: meble antyczne obecnie to wyjątkowo popularny produkt. Wyjątkową atrakcyjnością cieszą się owe meble, które zaopatrzone są w drzwi szklane, które to wykonane są z wysokiej jakości kryształu. Meble antyczne zawsze będą popularne, ponieważ ich ręczne wyprodukowanie wzbudza zachwyt każdego kto będzie miał w swoim posiadaniu.