Więcej niż źródło światła, czyli o niebanalnych lampach

Lampy mają już nie jedynie być użyteczne. Przyciągają spojrzenia swoim oryginalnym designer i są elementem zdobiącym pokoje. Jak znaleźć odpowiedni wzór do swojego domu?

Oryginalna lampa

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy Ranko powinniśmy zalecić głównie tym, którzy preferują nowoczesny design. Marka oferuje nie tylko lampki wiszące, ale i klasyczne żyrandole oraz małe lampki nocne. Zwolennicy nietuzinkowych aranżacji mogą wybrać lampki podłogowe lub na biurko o oryginalnym kształcie. Lampy Ranko to co więcej użyteczne kinkiety i plafony, znakomicie pasujące do łazienki albo korytarza. Ceny towarów marki są zróżnicowane w zależności od fasonu i zaczynają się od ok. 120 złotych za pojedynczy kinkiet. Nowatorski design już od wielu lat jest wyznacznikiem prostoty i naturalności. To również cechy charakterystyczne skandynawskich marek, takich jak lampy Markslojd (). Choć kojarzone głównie z prostymi lampami na biurko, stojącymi lub uniwersalnymi kinkietami, w ofercie firmy są także eleganckie, bardziej dekoracyjne żyrandole. Lampy Markslojd zaciekawią również osoby szukające nietuzinkowych elementów zdobnych do swojego wnętrza. Dużą popularnością klientów cieszą się m.in. oryginalne oświetlenia sufitowe, nawiązujące designem do.. klatki. Ceny lamp (zobacz lampy kryształowe wiszące) marki Markslojd kształtują się już od stu zł. Zobacz też .

Dawno już jednak przeminęły czasy, gdy lampy miały za zadanie jedynie oświetlać pokoje. Dzisiaj skutecznie wzbogacą wystrój wnętrza, a czasem odgrywają także specjalną rolę. Oświetlenie świąteczne to już obowiązkowy element dekoracyjny każdego domu. W okresie przedświątecznym możemy dekorować nasze mieszkania łańcuchami małych, kolorowych światełek. Te lampy charakteryzuje ciepłe światło, które jeszcze nadaje nastroju spotkaniom w rodzinnym gronie. Oświetlenie świąteczne wieszamy przede wszystkim na drzewkach, ale też na ścianach, meblach, a nawet oplatamy nimi doniczki z kwiatami. Tego rodzaju oświetlenie to także śliczne lampiony i świeczniki, które możemy postawić na wigilijnym stole. Z bogatej oferty producentów bez problemu znajdziemy coś dla nas, bez znaczenia, czy lubimy dyskretne ozdoby, czy kolorowy przepych.