Wdrożenie gotowych form malarskich

Wdrożenie szablonów malarskich potrafi przeistoczyć wszelkie pomieszczenie w atrakcyjną, niespotykaną powierzchnię. Stanowią nowoczesną i ciekawą formę dekoracji wszelkiej przestrzeni mieszkalnej.

malowanie na ścianie

Autor: JW – Beckers, TBD SA
Szablony malarskie, za sprawą swej rozmaitości cieszą się od lat niesłabnącym popytem. Szablony malarskie stwarzają ogromne pole do manewru, z powodu ich konstrukcji, oraz łatwości użytkowania, niezwykle szybko można nadać oryginalnego charakteru każdej powierzchni.

Wystrój pomieszczeń ma duży wpływ na nasz nastrój. Dlatego też warto wyodrębnić w domu powierzchnię, w jakiej pobyt okaże się autentyczną przyjemnością.

Szablony malarskie trzeba zestawiać indywidualnie, w zależności od nawierzchni i efektu jaki chcemy uzyskać. Do stworzenia obszernego, wyrazistego zdobienia warto wybrać najbardziej eksponowaną ścianę i jeśli chcemy osiągnąć korzystniejszy efekt, także ją oświetlić. W nakładaniu szablonów na ścianę należy jednak zachować ostrożność, ich znaczna wielkość może popsuć cały efekt i wprowadzić bezład do wnętrza. Malutkie wzorki można aplikować pojedynczo, lub powtarzać je w ustalonych sekwencjach.

Szablony malarskie mocujemy na ścianie przy pomocy taśmy malarskiej. Dzięki temu, zapełnianie szablonu farbą jest szybkie i banalne. Cały proces powstania idealnej ozdoby nie trwa długo.

Autor: Beckers- Tikkurila Polska
Jest kilka sposobów na klarowne połączenie koloru ścian i zdobień. Jednym z nich jest wykorzystanie kontrastów, łączenie bardzo jasnych odcieni z ciemnymi w wyrazisty sposób uwydatni wzór. Innym spodoba się projekt dekoracji jednokolorowej. Szablony do ścian powinno się w tym wypadku zapełnić odcieniem o kilka odcieni ciemniejszym bądź jaśniejszym. Nowy efekt osiąga się malując wzorek farbą ozdobną z połyskiem.

Dokładne zapełnienie malarskiego szablonu do ścian farbą, zapewni przeznaczenie gąbki malarskiej. Po zakończonym malowaniu można już tylko podziwiać efekt.Ornamenty sporządzone przy pomocą szablonu to prosty i tani sposób ozdoby ścian oraz tworzenia wystroju lokum. Drobny czy znaczny, ale barwny motyw jest atrakcyjny dla oka i urozmaica miejsce.