W jaki sposób z wanny zrobić prysznic czyli pokaz możliwości, jakie dają współcześnie parawany nawannowe

Wielu ludzi osób urządzając swoje mieszkanie ma spore dylematy przy łazience. Jeżeli pomieszczenie jest duże, wszystko pomieści, to tak naprawdę kłopotu nie będzie. Gorzej, jeżeli do łazienki niestety nie wszystko się będzie chciało pomieścić, wówczas będzie trzeba coś sobie odpuścić, a przeważnie obiektem sporów będzie prysznic i wanna.

łazienka

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com
O tym, co będzie lepsze, co się bardziej sprawdza, od dawna się dyskutuje i z pewnością długo jeszcze będzie się mówiło. Przeciwnicy oraz zwolennicy obu tych opcji przerzucają się argumentami, a w praktyce każdy powinien sam podjąć decyzję, co mu będzie bardziej pasować. Prysznic cechuje się praktycznością, nie zajmuje dużo miejsca w łazience (dowiedz się więcej) i jest oszczędny, lecz ma jedną zasadniczą wadę – nie da się w nim wygodnie wypocząć i się położyć. Z kolei wanna wymaga dużo większej powierzchni, co w większości przypadków rodzi pewne ograniczenia, lecz jest znacznie praktyczniejsza, zwłaszcza jeżeli w domu będą małe dzieci. Tak naprawdę każdy musi samodzielnie zdecydować o tym, co bardziej mu będzie pasowało, rzecz jasna zapoznając się przed tym z wadami i zaletami obu rozwiązań.

parawany nawannowe

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Niedawno pojawiła się na rynku jeszcze jedna możliwość, pozwalająca na cieszenie się urokami prysznica jeśli się ma tylko wannę. Mowa tu jest mianowicie o nawannowych parawanach, jakie można zamontować na jednym boku wanny, i służą wówczas po prostu jako ścianka kabiny prysznicowej.

Ponieważ popularność tego rozwiązania bardzo szybko rośnie, to wiele firm zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty modele dedykowane dla konkretnych wersji wanien. Zasada działania takich parawanów jest bardzo prosta – zwyczajnie kładzie się je na górnej części wanny, jednocześnie przykręcając pionową ściankę do ściany.

Zaintrygowały Cię informacje recykling pcv podane w tym poście? Szalenie przyjemnie zatem będzie nam podzielić się z Tobą nowymi wątkami. Oczekujemy na opinię!

Parawany nawannowe można łatwo składać, więc po złożeniu w zasadzie nie przeszkadzają, a w każdym momencie można je szybko rozłożyć i zrobić sobie praktyczną kabinę. Obecnie parawany tego typu da się zamontować na każdym typie wanny, zarówno narożnej, jak i o kształcie prostokąta, i cieszą się dzięki temu coraz większym zainteresowaniem klientów.