W jaki sposób wyekwipować biuro, by wzmocnić kreatywność pracowników?

Pomysłowe biuro – zatem jakie? Nie od dziś wiemy, iż miejsce ma olbrzymi wpływ na jakość pracy: aby wykonywać ją dobrze a także z werwą, konieczna jest właściwe zaplanowanie przestrzeni biura.
W jaki sposób pomysłowo ją wypełnić? O czym warto pamiętać przy doborze sprzętu? Czy w małym biurze jest możliwe wykreowanie przyjaznego, aktywizującego kreatywność miejsca? W pracy nie ma nic gorszego, niż źle zaprojektowane biuro.

Ścisk, niefunkcjonalne przestrzenie i brak komfortu psychicznego – na owe 3 rzeczy zazwyczaj uskarżają się pracownicy; do tego dodają też niestymulujące do pracy otoczenie.
fotele obrotowe

Autor: LARS
akcesoria kuchenne

Autor: Philippe Starck
Źródło: Decorneo.pl
Często można spotkać się z opinią, że osoby wykonujące zawody niekreatywne, jak na przykład księgowy czy też analityk finansowy, potrzebują tylko komputera i kwadratowego boksu. Nic bardziej błędnego – każdy pracownik potrzebuje należycie zaprojektowanej powierzchni, ażeby czuć się na luzie jak też dobrze wykonywać swe obowiązki. Jak dobrać stosowne biurko do pomieszczenia biurowego? Komfortowe, właściwej wielkości a także uporządkowane. Bez dobrego biurka praca staje się męczarnią – w przeciwnym razie pracownik tonie wśród papierowych karteczek, kubków po kawie oraz raportów z minionego miesiąca, a kiedy w dodatku poprzez ramię bezustannie zagląda mu szef. Biurko (zobacz lampy biurkowe przykręcane) będzie narzędziem codziennej pracy: istotna jest jego wysokość jak też należycie oświetlenie.

Najlepszym rozwiązaniem w biurze będzie korzystanie ze światła dziennego – jeśli jest to niemożliwe, należy pamiętać o tym, ażeby lampki na biurku nie raziły jak też nie trudziły wzroku. Drugą ważną sprawą jest wielkość: optymalną ergonomię oferują biurka z regulacją elektryczną. Nieodzowne będą także fotele obrotowe.