W jaki sposób urządzić przestrzeń na małym metrażu?

Aranżacja malutkiego mieszkanka to duże wyzwanie. Naprowadzamy, jak na niewielkiej powierzchni odpowiednio się urządzić. Poniżej parę aranżacyjnych trików, dzięki którym małe mieszkanie będzie powodować odczucie większego.

szafy na wymiar wrocław

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku aranżacji niedużego mieszkanka należałoby zdecydować się na jasne, stonowane barwy. Dzięki nim możemy umiejętnie zakamuflować rzeczywisty metraż pomieszczenia. Urządzona w kolorze bieli bądź gołębich szarości kuchnia, gabinet albo alkowa wydadzą się o wiele bardziej obszerne, aniżeli gdy góruje w nich czerwony, granat albo ciemna zieloność. Wyraźne akcenty kolorystyczne w niedużych pomieszczeniach należy traktować jedynie jako dopełnienie aranżacji. Czytaj więcej tu: http://pomagier.eu/meblekuchenne. Jeśli meblujesz nieduże mieszkanko zdecyduj się na szafy na wymiar Wrocław.
Nie zapominaj o należytym oświetleniu. Równie istotny będzie dobór oświetlenia. Z pomocą kinkietów czy kompletów diodowych ukrytych na przykład we nieckach na ścianie lub w podwieszanym suficie możesz podkreślić wybrane fragmenty wystroju pomieszczenia oraz wizualnie zwiększyć przestrzeń. Należycie operowanie światłem w małym wnętrzu spotęguje wrażenie jego przestronności. Dla uwydatnienia przestronności pomieszczenia należałoby posłużyć się maleńką iluzją. Prosty trik aranżacyjny pozwoli zaznaczyć atuty wnętrza oraz zamaskuje jego słabsze strony. Rezultat trójwymiarowości a także głębi niedużego wnętrza możesz osiągnąć za pomocą lustra. Trzeba ustawić je w ten sposób, aby w odbiciu dostrzegalny był fundamentalny fragment wystroju.

Analogiczne złudzenie zapewni fototapeta, dzięki której w prosty sposób możemy optycznie powiększyć wąski przedpokój, małą toaletę bądź kuchnię. W malutkim mieszkaniu sprawdzą się także meble kuchenne na wymiar Wrocław -> Pomagier.