Niewielka łazienka

Mała toaleta nie musi być problemem przy aranżacji mieszkań. Co warto wiedzieć, zastanawiając się jak urządzić małą łazienkę? Jakie wybrać wyposażenie łazienki? W jaki sposób w niewielkiej toalecie rozlokować umywalkę, sedes a także prysznic? Niewielka łazienka wymaga dobrego projektu. Przejrzyj nasze porady, jak zaplanować i urządzić niedużą toaletę.

Jeżeli mieszkamy

nowoczesna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

w bloku nierzadko ambarasem jest niewielka łazienka. W jaki sposób urządzić niewielką łazienkę, by była funkcjonalna oraz ładna? Jeśli mieszkamy w domu oprócz wspólnej rodzinnej umywalni, ulokowanej zwykle blisko sypialni, potrzebne jest WC w pobliżu wejścia lub w części dziennej. Jednak jeszcze lepiej, jeżeli będzie to niewielka łazienka, w której zmieści się też prysznic, półka na przybory toaletowe a także miejsce na odłożenie ubrań w czasie kąpieli. Niewielka toaleta może być dla gości. Niewielka łazienka jeśli zamieszkujemy w domu w strefie dziennej nie wyłącznie zastąpi WC, ale również rozwiąże kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, natomiast w przypadku potrzeby będzie toaletą gościnną. Umywalnia usytuowana blisko wejścia będzie pożyteczna w ciągu dnia: możemy tam wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy bądź po koszeniu trawnika. Jeżeli rodzinna umywalnia jest zbyt mała, ażeby oprócz wanny zmieścić tam prysznic można zlokalizować małą łazienkę w strefie nocnej domu – przy gościnnej alkowie albo przy pokojach dzieci.

Wyposażenie łazienek. W małej łazience prysznic

prysznic w łazience

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

sytuujemy w rogu pomieszczenia, a jeśli umywalnia jest wąska bądź posiada wnękę – pomiędzy dwiema ścianami. Warto sprawdzić tutaj: wyposażenie łazienek. Prysznic z kratą odpływową w posadzce.

Sądzisz, że niniejszy post jest ekscytujący? Kliknij oprócz tego ten wiarygodny tekst (http://www.wykladziny.wroclaw.pl/wykladziny-biurowe-wroclaw/) – to niezwykle pomocne źródło informacji na opisywany temat.

Na czas kąpieli osłaniamy to miejsce zasłonką. Mała łazienka i kabina prysznicowa. Jest droższa oraz wymaga sporzej miejsca niż brodzik bez kabiny. O ile zamiast kwadratowej wyselekcjonujemy modną ostatnio kabinę pięciokątną albo półokrągłą, zaoszczędzimy nieco miejsca, jednak nie wszystkie takie kabiny są wygodne. Niewielka toaleta zmusza do kompromisów, jednakże nie mogą się one odbywać kosztem komfortu. Przed kupieniem małej kabiny powinno się sprawdzić, czy po zamknięciu jej ma się wystarczającą swobodę ruchu. Umywalka w niedużej toalecie służy nie jedynie do mycia rąk, ale też do innych działań związanych z powszednią toaletą – dla przykładu golenia. Dlatego nie może być za mała. Do takiej umywalki dokupujemy na przykład baterie Deante. Po więcej przykładów warto zajrzeć tutaj: jak baterie deante zmieniają łazienkę.