W domu, który jest w stanie surowym, zawsze jesteśmy w stanie jeszcze zaprojektować dodatkowe ściany

Niekiedy jest tak, że w swoim domu potrzebujemy przestawić to i owo w obecnej przestrzeni. Musimy wtedy stawiać nowe ściany.
Ścianki działowe najłatwiej jest zrobić w domu, który jest wciąż przed remontem.

Stół z kolekcji mebli Klose

Autor: Klose
Źródło: Klose
ścianki

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nikt nie twierdzi, że po ułożeniu podłóg i pomalowaniu ścian nic już nie da się zrobić. Teraz ściankę możemy dobudować naprawdę w szybki sposób. Wszystko uzależniona jest od tego, czy chcemy by była ona gruba i czy musi wygłuszać dźwięki. Jeśli nie ma takiej potrzeby, a sama ścianka jest potrzebna raczej do wizualnego odgrodzenia przestrzeni, to można zamówić ściankę ze szkła. Jest to najlepsze wyjście przykładowo do kawalerek typu studio, gdzie pragniemy odseparować część sypialnianą, a nie mamy zamiaru, aby wyglądała ona na klaustrofobiczną. Na dodatek sprawdza się też tam, gdzie po oddzieleniu przestrzeni nie mielibyśmy okna. Szkło (szklarz wroclaw) przepuszcza światło i wszystko fantastycznie funkcjonuje. oczywiście szkło powinno być wówczas matowe albo mleczne. Jeśli jednakże ścianka ma być zamontowana w dużym apartamencie, aby na przykład odrobinę oddzielić kuchnię od pokoju dziennego, to starczy normalny regips lub cegła. W firmach z reguły wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki przesuwnej.

Mianowicie wytypowane pomieszczenie może funkcjonować jako jedna ogromna sala konferencyjna lub kilka mniejszych. Ścianki montuje się wówczas na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zwykle do ich przesuwania używa się pilota i nie trzeba w ogóle się z nimi siłować.