Wyposażamy pokoik dla dziecka. Jakie łóżko będzie funkcjonalne?

Umeblowanie pokoiku dla dzieci w taki sposób, by był funkcjonalny a jednocześnie przytulny to duże wyzwanie, szczególnie iż wnętrza w blokach bywają nieustawne. Jakie sposoby można zastosować, żeby uczynić pokój optycznie większym i przestronniejszym? Co lepiej się sprawdza – łóżka pojedyncze czy łóżka piętrowe? Czy wykorzystamy wszystkie opcje, jakie dają łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli meblujemy pokój dla jednego malucha, do którego nie trzeba już wstawać w nocy i jakie da radę wspiąć się do łóżeczka po drabince, możemy wybrać tego typu kombinację – łóżeczko na górze i biureczko na dole (łóżeczka drewniane (kabus.pl) z szufladą Marszałek). Zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać wstawiając szafę na ubrania, niską komodę na szpargały i regał na zabawki i książki. Jeżeli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka dotrzemy do znanych sklepów meblowych, znajdziemy mnóstwo elementów, jakie możemy w dowolny sposób kombinować. Możemy odejść od pomysłu szafy po sam sufit na korzyść 2 komód z szufladami. Będą pojemne i wygodne, każde dziecko będzie mogło samo wkładać i wyciągać swoje ubranka. Przy maluszku pomocne mogą być także kufry albo skrzynie na zabawki. Możemy pomarzyć o klockach i misiach równo poukładanych na regałach – najszybciej porządek zrobi się wrzucając wszystko do specjalnego kosza. Przy dwójce dzieci dużo przestrzeni pozwoli zaoszczędzić piętrowe łóżko, które można kupić zamiast kupować 2 łóżka pojedyncze (łóżka pojedyncze). Jednak przy łóżku piętrowym zawsze są dylematy – które dziecko śpi na dole, a które na górze.

łóżko piętrowe

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybieramy dwa niezależne łóżeczka, łóżka (Zobacz więcej: łóżka drewniane warszawa – belbazaar) drewniane z szufladą na kołdry i poduszki świetnie się sprawdzą. A jeśli w pokoiku pozostało jeszcze trochę miejsca na ustawienie małej kanapy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą się składać w ciągu dnia i możemy je tylko posłać, a pojemnik wykorzystać do innych celów, tak jak na przykład tutaj: drewniane łóżka dla dziecka. Łóżka drewniane z szufladą często są skonstruowane w taki sposób, iż ta szuflada również jest łóżkiem. Powstają wtedy dwa zależne od siebie łóżeczka, ale składające się w taki sposób, że podczas dnia być jednym. Przy oszczędzaniu miejsca każdy centymetr odgrywa ważną rolę.