Wyposażamy pokoik dla dziecka. Jakie łóżko będzie funkcjonalne?

drewniane łóżko
Umeblowanie pokoiku dla dzieci w taki sposób, by był funkcjonalny a jednocześnie przytulny to duże wyzwanie, szczególnie iż wnętrza w blokach bywają nieustawne. Jakie sposoby można zastosować, żeby uczynić pokój optycznie większym i przestronniejszym? Co lepiej się sprawdza – łóżka pojedyncze czy łóżka piętrowe? Czy wykorzystamy wszystkie opcje, jakie dają łóżka drewniane z szufladą?

pokój dziecka
Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli meblujemy pokój dla jednego malucha, do którego nie trzeba już wstawać w nocy i jakie da radę wspiąć się do łóżeczka po drabince, możemy wybrać tego typu kombinację – łóżeczko na górze i biureczko na dole (łóżeczka drewniane (kabus.pl) z szufladą Marszałek). Zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać wstawiając szafę na ubrania, niską komodę na szpargały i regał na zabawki i książki. Jeżeli w poszukiwaniu łóżka dla dziecka dotrzemy do znanych sklepów meblowych, znajdziemy mnóstwo elementów, jakie możemy w dowolny sposób kombinować. Możemy odejść od pomysłu szafy po sam sufit na korzyść 2 komód z szufladami. Będą pojemne i wygodne, każde dziecko będzie mogło samo wkładać i wyciągać swoje ubranka. Przy maluszku pomocne mogą być także kufry albo skrzynie na zabawki.

Publikowany artykuł jest niesamowicie wciągający? Jeśli także tak uważasz, to wejdź na oryginalny artykuł, który posiada równie cenne informacje.

Możemy pomarzyć o klockach i misiach równo poukładanych na regałach – najszybciej porządek zrobi się wrzucając wszystko do specjalnego kosza. Przy dwójce dzieci dużo przestrzeni pozwoli zaoszczędzić piętrowe łóżko, które można kupić zamiast kupować 2 łóżka pojedyncze (łóżka pojedyncze). Jednak przy łóżku piętrowym zawsze są dylematy – które dziecko śpi na dole, a które na górze.

łóżko piętrowe
Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybieramy dwa niezależne łóżeczka, łóżka drewniane z szufladą na kołdry i poduszki świetnie się sprawdzą. A jeśli w pokoiku pozostało jeszcze trochę miejsca na ustawienie małej kanapy, łóżka dla dziecka czy też dzieci nie muszą się składać w ciągu dnia i możemy je tylko posłać, a pojemnik wykorzystać do innych celów, tak jak na przykład tutaj: drewniane łóżka dla dziecka. Łóżka drewniane z szufladą często są skonstruowane w taki sposób, iż ta szuflada również jest łóżkiem. Powstają wtedy dwa zależne od siebie łóżeczka, ale składające się w taki sposób, że podczas dnia być jednym. Przy oszczędzaniu miejsca każdy centymetr odgrywa ważną rolę.