Urządzamy niewielką umywalnię

Aranżacja małej toalety w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być niemałym wyzwaniem. Istnieje sporo metod, przy zastosowaniu jakich mała umywalnia będzie wywoływała odczucie rozległej a jednocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego ekwipunku.

łazienka

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Dwa w jednym, wanna + natrysk. Dobra opcja, jeśli nie można przyzwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwu toalet w domu, a pożądamy posiadać i jedno i drugie. Na skutek wspomnianego rozwiązania, w jednej niewielkiej toalecie mamy do dyspozycji różne możliwości kąpieli zostawiając przy tym wystarczająco dużo miejsca dla pozostałego wyposażenia. W tej chwili na rynku osiągalne są różne warianty wanien prysznicowych zatem z pewnością do każdego rodzaju łazienki wyszukamy coś w sam raz.

Właściwe meble sklep meblowy łazienkowe – polecana strona. Nie powinno być ich zbyt dużo, acz tyle żeby ukryć potrzebne drobnostki. Im mniej kosmetyków jak też drobnych obiektów na widoku, tym łazienka będzie w wyższym stopniu uporządkowana. Idealnym rozwiązaniem jest np. umieszczenie pojemnych przegródek na kosmetyki, szczotki do włosów a także suszarkę wprost pod umywalką. Odpowiednia zabudowa. Trafionym pomysłem będzie też „niewidoczna” szafka za zwierciadłem albo szafeczka nad zabudową WC. Powstały w tenże sposób schowek na ręczniczki czy papier toaletowy zdołamy sprytnie ukryć, obudowując stelaż WC tym samym tworzywem, z jakiego zrobione zostały fronty szafki.

Łazienka z widokiem

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
W przypadku bardzo małych, ciasnych powierzchni doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie kabiny prysznicowej, dla której wyszukanie stosownego miejsca jest znacznie prostsze aniżeli w przypadku wanny. Co więcej w niewielkich toaletach nierzadko odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, jakie idealnie „wtopione” w powierzchnię podłogi pozwalają zyskać ponadplanowe centymetry w łazience. Pamiętajmy o właściwych odległościach miedzy składnikami ekwipunku. Stłoczenie przyrządów jest niewygodne w użytkowaniu jak też daje odczucie ciasnoty. Aby nie zagracić małej powierzchni łazienki postawmy jedynie na niezbędne sprzęty. Aranżowanie Łazienki w łodzi to sprawa nadzwyczaj przyjemna, bowiem znajduje się tu cała masa hurtowni sanitarnych.