Urządzamy niewielką umywalnię

Aranżacja małej toalety w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być niemałym wyzwaniem. Istnieje sporo metod, przy zastosowaniu jakich mała umywalnia będzie wywoływała odczucie rozległej a jednocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego ekwipunku.

łazienka

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Dwa w jednym, wanna + natrysk. Dobra opcja, jeśli nie można przyzwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwu toalet w domu, a pożądamy posiadać i jedno i drugie. Na skutek wspomnianego rozwiązania, w jednej niewielkiej toalecie mamy do dyspozycji różne możliwości kąpieli zostawiając przy tym wystarczająco dużo miejsca dla pozostałego wyposażenia. W tej chwili na rynku osiągalne są różne warianty wanien prysznicowych zatem z pewnością do każdego rodzaju łazienki wyszukamy coś w sam raz.

Właściwe meble łazienkowe – polecana strona. Nie powinno być ich zbyt dużo, acz tyle żeby ukryć potrzebne drobnostki. Im mniej kosmetyków jak też drobnych obiektów na widoku, tym łazienka ( podwójna umywalka z odpływem liniowym ) będzie w wyższym stopniu uporządkowana. Idealnym rozwiązaniem jest np. umieszczenie pojemnych przegródek na kosmetyki, szczotki do włosów a także suszarkę wprost pod umywalką. Odpowiednia zabudowa. Trafionym pomysłem będzie też „niewidoczna” szafka za zwierciadłem albo szafeczka nad zabudową WC.

Czy przedstawiany artykuł jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne materiały, które okażą się bardzo pomocne.

Powstały w tenże sposób schowek na ręczniczki czy papier toaletowy zdołamy sprytnie ukryć, obudowując stelaż WC tym samym tworzywem, z jakiego zrobione zostały fronty szafki.

Łazienka z widokiem

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
W przypadku bardzo małych, ciasnych powierzchni doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie kabiny prysznicowej, dla której wyszukanie stosownego miejsca jest znacznie prostsze aniżeli w przypadku wanny. Co więcej w niewielkich toaletach nierzadko odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, jakie idealnie „wtopione” w powierzchnię podłogi pozwalają zyskać ponadplanowe centymetry w łazience. Pamiętajmy o właściwych odległościach miedzy składnikami ekwipunku. Stłoczenie przyrządów jest niewygodne w użytkowaniu jak też daje odczucie ciasnoty. Aby nie zagracić małej powierzchni łazienki postawmy jedynie na niezbędne sprzęty. Aranżowanie Łazienki w łodzi to sprawa nadzwyczaj przyjemna, bowiem znajduje się tu cała masa hurtowni sanitarnych.