Trendy wystroje wnętrz i dodatki popularne w 2015 roku

Zima już poszła w zapomnienie, a więc aktualnie szybkimi krokami zbliża się sezon wiosenno-letni. A wspólnie z nim sezon remontowy. Masa ludzi dokładnie ten okres wybiera na urządzanie sobie swoich – mniej lub bardziej zaawansowanych – prac remontowych.

pokój dziecka

Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mowa o trendy aranżacji wnętrz domków, projektanci zalali rynek całą masą idei tyczących się modnych w obecnym sezonie barw, wystroju pomieszczeń i różnych dodatków oraz wykończeń. W tym sezonie wyraźnie króluje 5 kolorów, jeżeli chodzi o kolorystykę ścian: biel, szarość, intensywny błękit, zieleń oliwkowa i marsala. Kolor biały, chociaż przez wiele lat z roku na rok traciła coraz mocniej na popularności, w tym sezonie odbiła się od dna i znowu stała się modna. W połączeniu z intensywną barwą mebli – na przykład ręcznie robionych mebli Artisan – dodatków i wykończeń to przepis na cudowne wnętrze.

Jeśli chodzi o szarą kolorystykę, najbardziej popularny jest jego odcień w barwie betonu, co w pewnym sensie wiąże się z nieustannie wzrastającą popularnością prostych, loftowych wnętrz.

Zaintrygowały Cię stworzone przez nas posty? Więc z przyjemnością pragniemy rzec Ci, że oczekuje na Ciebie nowy interesujący wpis (http://www.eshop.pronar.com.pl/technika-pomiarowa) pod tym linkiem.

Mówiąc o błękicie to odmiana, która nasuwa na myśl lazur nieskażonych morza lub bezchmurne letnie nieboskłon niezaprzeczalnie podbija rynek. Przez designerów kolor ten zalecany jest głównie do ścian sypialnianych. Barwa ta sprawdzi się jednakowo dobrze w kuchni, chociaż szczerze powiedziawszy – jest adekwatna do każdego pokoju. Marsala przyszła z wybiegów mody ubraniowej i także postanowiła doszła do głosu na ścianach.

Pokój

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Powierzchnie w jej kolorze najlepiej odszukają się w salonie. Ostatnim modnym kolorem jest zieleń oliwki – barwa niewidoczna do tej pory w trendach wnętrzarskich. W zapomnienie natomiast idzie popularny przez wiele sezonów fiolet, a także żółć, pomarańcz i róż. Odchodząc od kolorystyki – co z meblami i dodatkami? Moda zatroszczyła się i o nie. W obecnym sezonie cieszą się popularnością artystycznie wykonane rzeczy z drewna – zajmuje się tym chociaż Artisan – po więcej, który słynie z ręcznej przetwarzania drewna uznawanej ostatnio za bez wątpienia genialny design. Popularna jest również miedź – pod postacią dizajnerskiego akcesorium i wykończeń. Też nogi od sof, stolików i krzesełek są lepiej postrzegane, gdy są pokryte miedzią.