To znów jest popularne, fototapety wracają do naszych wnętrz i prezentują się pięknie

Aranżacja pięknych wnętrz to trudne zadanie, potrzebujące wykorzystania ładnych, a równocześnie niebanalnych i nieszablonowych rozwiązań. Każdy chce, żeby to akurat jego mieszkanie okazało się niezwykłe i bardzo eleganckie, wzbudzało zachwyt w odwiedzających gościach. Jednocześnie poszukuje się rozwiązań, które zastosuje się na lata i w tym okresie będą modne i popularne. Właśnie takim produktem wykończeniowym są fototapety, które dzisiaj przeżywają swą drugą młodość.

fototapeta

Źródło: demur.pl
Czy to jest gustowne?

Wielu osobom fototapety kojarzą się z klasycznymi widokami ośnieżonych gór, pięknych wodospadów albo ukwieconych ogrodów – dokładnie tak przedstawiał się asortyment fototapet z końcem minionego stulecia. W prawie każdym domu spotykało się podobne motywy w postaci dużych obrazów na główną ścianę, zazwyczaj dekorujących pokoje gościnne i sypialnie. Teraz fototapeta powraca w zupełnie innej postaci, odświeżona, odnowiona i obecna w bardzo szerokim i ciekawym asortymencie.

Jeśli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niesamowitego? Nie ma najmniejszego kłopotu – spójrz na to a satysfakcja będzie gwarantowane.

Może pochwalić się także wysokogatunkowym wykonaniem oraz solidnością, więc optymalnie pasuje do współczesnych mieszkań – .

Do gabinetu, sypialni dziecka i korytarza

Fototapety są z doskonałym efektem wykorzystywane we wszystkich pomieszczeniach w domu, wystarczy jedynie dopasować optymalny wzór, żeby cieszyć się interesującym efektem. Dzisiejsza gama fototapet jest tak zróżnicowana, iż nie ma konieczności już sięgać po banalne widoczki. To mnóstwo wzorów i deseni, motywów roślinnych i ciekawych nawiązań do dzieł sztuki, zatem każdy bez problemu wyszuka materiał idealny dla swego domu. Powodzeniem cieszą się chociażby fototapety mapa świata, które stosowane w gabinetach lub sypialniach dzieci, mogą okazać się przydatne przy pracy i nauce.

komplet mebli w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Sielski nastrój w salonie

W wypadku osób, które pragną uzyskać w swym domu spokojny i kojący nastrój, optymalnie sprawdzi się fototapeta las lub obraz z innym roślinnym wzorem. Podobne desenie najczęściej stosowane bywają w salonach i pokojach dziennych, niemniej świetnie pasują także do sypialni. Skąpane w zieleni drzewa pomagają doskonale się wyciszyć, jeśli jednakże potrzebujemy mocniejszego kolorytu, mamy możliwość decydować się na obraz jesiennych drzew – trzymaj rękę na pulsie.