Szkło w kuchni – skorzystaj z efektownego rozwiązania, jeżeli masz w planie remont

Jednym z zasadniczych pomieszczeń każdego domu jest kuchnia. Wspólne śniadania, przygotowywanie świątecznych ciasteczek z maluszkami czy długie, wieczorne rozmowy to tylko niektóre z rzeczy, które w niej robimy. By dobrze służyła oraz była funkcjonalna, musimy pomyśleć o należytych meblach, a także o wykończeniu kuchni, a przede wszystkich o ścianach.

Szklany blat

Autor: local louisville
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle cenionym obecnie rozwiązaniem są panele szklane, które znakomicie zastępują popularnie stosowane dotychczas płytki i mogą zapewniać jeszcze lepszy rezultat estetyczny. Zobacz sama: panele szklane na twoja-galeria.eu. Panele mają wiele atutów, nie tylko nadmienioną powyżej dekoracyjność. Są bardzo użyteczne, co doceni każda pani domu lubiąca robić posiłki dla całej rodziny. Podczas gotowania trudno jest uniknąć plam i zabrudzeń, szczególnie gdy gotujemy spaghetti bądź mamy zamiar zmiksować zupę krem.

Bałagan zrobi się również wtedy, gdy do kuchni wmaszerują brzdące. Nie chcemy ich przeganiać, a jednocześnie nie uśmiecha nam się sprzątanie po wspólnym gotowaniu. Panele szklane są niebywale proste w czyszczeniu, więc już nie spędzimy w kuchni paru godzin na szorowaniu glazury. Wystarczy poprzecierać je ściereczką. Następną zaletą takiego rozwiązania jest sposobność wyboru spośród rozmaitego rodzaju szkła, w tym szkła bezbarwnego, matowego czy lakierowanego – zobacz też szkło fusingowe. Można także wybrać szkło z nadrukiem przypasowanym do aranżacji naszej kuchni bądź postawić na ulubiony krajobraz, którym odtąd na co dzień będziemy mogli cieszyć nasz wzrok.

Ponadto szkło na ścianie daje wrażenie lekkości, co jest istotne przede wszystkim w małych kuchniach, gdzie mamy naprawdę niedużo przestrzeni. Wybierając do tego jasny motyw szkła będziemy mieć przyjemnie urządzoną kuchnię, w której będziemy z chęcią przygotowywać jedzenie bądź po prostu rozkoszować się wolną chwilą przy kubku ulubionej herbaty. Szkło jest odporne na zabrudzenia oraz zarysowania, lecz zawsze dobrze jest wzmocnić je folią czy siatką albo zainwestować w szkło lustra łazienkowe wrocław hartowane.

W kuchni można zastosować nie tylko szklane panele, lecz także szklane blaty na stołach – szklane blaty w ofercie. Wyglądają tak samo efektownie, co panele, a dodatkowo nie przytłaczają pomieszczenia, jak mogą to robić stoły z drewna. Dają wrażenie nadzwyczaj lekkich, a równocześnie są eleganckie, toteż będą idealnym dodatkiem do urządzanego wnętrza.