szerokie przeznaczenie szkła ozdobnego

szkło
Szkło ozdobne ma coraz szersze stosowanie. Aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie są najnowocześniejsze, lekkie i olśniewające. Szkło umiejscowione na ścianie w kuchni między blatem a szafkami, to najmodniejszy nurt w urządzaniu kuchni. Prócz względów praktycznych za stosowaniem szkła w kuchni przemawiają walory dekoracyjne. Jest to dobre podejście do kuchni z bawialnią, ponieważ te kuchnie potrzebują większej dyscypliny w aranżowaniu i dobieraniu wyposażenia.

szkło
Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Szkło dekoracyjne (zobacz: http://twoja-galeria.eu/7-szklo-dekoracyjne-fusingoweytek na ścianie, dlatego pasuje do otwartej kuchni, którą dopasowujemy do wystroju salonu. Zamocowanie nad blatem szkła w zależności od jego gatunku da różny rezultat. Szkło bezbarwne zaprezentuje fakturę ściany za nim, szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, lakierowane, lub barwne da płynną płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie wypełniać funkcję obrazu. Szkło dekoracyjne po zamontowaniu należy obowiązkowo uszczelnić. Materiałem spajającym może być silikon, albo giętkie uszczelki, jakie dostosowują się na brzegach do nierówności surowców i napełniają powstałe przerwy.

Szkło do kuchni zamawia się na wymiar, z uwzględnieniem punktów na gniazdka – Równa, lśniąca nawierzchnia szkła idealnie sprawdtwoja-galeria.eu/9-panele-szklanerzynosi efekt przestronności i lekkości. Znaczny dobór zabarwień szkła lakierowanego zezwala przeprowadzić dowolne pomysły kuchni. Jeżeli chcemy, aby ściana była wszechstronnym tłem w kuchni,
szkło dekoracyjne
Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin

można wybrać szkło dekoracyjne białe, bądź przezroczyste. Szklana płyta na blatem może zapełniać całą powierzchnię między szafkami kuchennymi, lub pełnić funkcję drobnego ekranu zamontowanego w głównym punkcie kuchni.

Szkło dekoracyjne może być także świetną dekoracją różnych wnętrz. Śliczne obrazy i wydruki na szkle, okażą się świetnym sposobem, dla każdego nowoczesnego lokalu – zobacz: obrazy na szkle. Prostota w utrzymaniu higieny, niezniszczalność szkła, jak też jegoobrazy na szkle powodują, że wskazane jest w ten sposób ozdobić dom. Wszelkiego typu nadruki na szkle, czy też panel szklany na ścianę, to marzenie wielu posiadaczy domu.