szerokie przeznaczenie szkła ozdobnego

Szkło ozdobne ma coraz szersze stosowanie. Aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie są najnowocześniejsze, lekkie i olśniewające. Szkło umiejscowione na ścianie w kuchni między blatem a szafkami, to najmodniejszy nurt w urządzaniu kuchni. Prócz względów praktycznych za stosowaniem szkła w kuchni przemawiają walory dekoracyjne. Jest to dobre podejście do kuchni z bawialnią, ponieważ te kuchnie potrzebują większej dyscypliny w aranżowaniu i dobieraniu wyposażenia.

szkło

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Szkło dekoracyjne (zobacz: ) jest bardziej neutralne i efektowne od banalnych płytek na ścianie, dlatego pasuje do otwartej kuchni, którą dopasowujemy do wystroju salonu. Zamocowanie nad blatem szkła w zależności od jego gatunku da różny rezultat. Szkło (oceń szkło hartowane warszawa pod adresem parcienaszklo.com.pl) bezbarwne zaprezentuje fakturę ściany za nim, szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, lakierowane, lub barwne da płynną płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie wypełniać funkcję obrazu. Szkło dekoracyjne po zamontowaniu należy obowiązkowo uszczelnić. Materiałem spajającym może być silikon, albo giętkie uszczelki, jakie dostosowują się na brzegach do nierówności surowców i napełniają powstałe przerwy.

Szkło do kuchni zamawia się na wymiar, z uwzględnieniem punktów na gniazdka – Równa, lśniąca nawierzchnia szkła idealnie sprawdza się w małej kuchni, bowiem przynosi efekt przestronności i lekkości. Znaczny dobór zabarwień szkła lakierowanego zezwala przeprowadzić dowolne pomysły kuchni. Jeżeli chcemy, aby ściana była wszechstronnym tłem w kuchni,

szkło dekoracyjne

Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin

można wybrać szkło dekoracyjne białe, bądź przezroczyste. Szklana płyta na blatem może zapełniać całą powierzchnię między szafkami kuchennymi, lub pełnić funkcję drobnego ekranu zamontowanego w głównym punkcie kuchni.

Szkło dekoracyjne może być także świetną dekoracją różnych wnętrz. Śliczne obrazy i wydruki na szkle, okażą się świetnym sposobem, dla każdego nowoczesnego lokalu – zobacz: obrazy na szkle. Prostota w utrzymaniu higieny, niezniszczalność szkła, jak też jego oryginalność powodują, że wskazane jest w ten sposób ozdobić dom. Wszelkiego typu nadruki na szkle, czy też panel szklany na ścianę, to marzenie wielu posiadaczy domu.