Szafy wnękowe

Coraz bardziej popularne są szafy wnękowe. Jeżeli we wnętrzu mamy na nie miejsce to są one lepsze od szaf wolnostojących, albowiem korzystniej wykorzystują przestrzeń. Wykonywane na zlecenie fantastycznie dopasowują się do wymiarów ścian czy też wnęk. Drzwi do tego typu szafy mogą być przesuwane, składane lub uchylane. Najlepsze niemniej jednak to przesuwane, gdyż nie potrzebują dodatkowej przestrzeni podczas otwierania, dzięki czemu są bardzo dobre do ciasnych korytarzy czy niedużej garderoby. Drzwi takie zamieszczone są w jednej płaszczyźnie z powierzchnią ściany dzięki czemu z wnęki nie wystają żadne przeszkody.

półki w szafie

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale na tego rodzaju drzwiach reprezentują się lustra. Szafy tego rodzaju są mniej widoczne niż innego typu szafy i nie przytłaczają tak jak te zwykłe meble. Niestety ich minusem jest ich cena. Jest to wynik przede wszystkim złożonej konstrukcji. Do tego dochodzi też pojedynczy projekt do każdej z szaf (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/stoliki-m-2.html). Chociaż warto jest zainwestować w tego rodzaju szafę, ponieważ jest praktyczna i stylowo się reprezentuje. Jeśli jednak zależy Ci na oszczędności, przeanalizuj jakie są dzisiaj promocje w sklepach meblowych, na przykład tu: .

Wyposażenie szaf wnękowych jest różnorodne. Wszystko zależy od własnych upodobań. Może to być najłatwiejszy rodzaj wyposażenia, czyli tylko półki. Lecz można tutaj dorzucić na przykład druciane kosze. Idealnie nadają się one do trzymania pościeli czy ręczników. Przydatny również jest drążek do zawieszania odzieży. Ciekawym elementem tego typu szafy są również stojaki na obuwie. Przeznaczone są one do przechowywania maksymalnie 6 par butów. Panom bez wątpienia spodobają się nadzwyczaj użyteczne elementy wyposażenia szafy, czyli wieszaki na krawaty i paski.

Takie wieszaki z reguły montowane są do jednej z bocznych ścianek, dlatego też nie zajmują sporo miejsca. Panie mogą na nich wieszać na przykład swoje szale. Dobry rozwiązaniem są też wieszaki na spodnie. Mogą one posłużyć też za wieszak dla pań na ich spódnice. Niezwykle praktyczne są także szuflady z pełnym wysuwem. Można w nich trzymać np. bieliznę lub skarpetki. Części wyposażenia szaf wnękowych rzeczywiście jest wiele.