Ciekawe rady na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia w stylu prowansalskim zwyczajowo przypomina mi wspomnienia z dzieciństwa. Dokładniej kuchnię w domu babci. Była zawsze zrobiona w błękitach i fioletach, pełna przeróżnych niewielkich bibelotów i wrzosów. Jeśli zastanawiacie się jak wykończyć kuchnię w stylu prowansalskim polecam czytać tekst!

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji.

Powstała autorska witryna (https://dobroplast.pl/rolety-zewnetrzne/) – kliknij w podany link, poczytaj artykuł oraz zostaw proszę swój komentarz. Będziemy szczęśliwi.

Mi kojarzy się z lawendą, jej fioletowym odcieniem i wiejską atmosferą domku na wsi. Mieszkania, które chcemy urządzić w tym stylu właśnie z tą myślą tworzymy jako przytulne, pełne pastelowych odcieni fioletowego i sielskiego klimatu. Zależnie od tego, czy kuchnię urządzamy od podstaw, czy tylko chcemy zmienić w nim bibeloty powinniśmy wykonać odpowiednią listę zakupów – .

Optymalnie, kiedy pomieszczenie kuchenne wyposażamy od podstaw. Zaplanujmy je wtedy tak, by było jasne, pełne pastelowych odcieni. Styl prowansalski to różnego rodzaju jasne murki, płytki i płyteczki – pomyślmy o tym remontując kuchenne ściany, albo wybierając meble kuchenne. Stanowczo wybierzmy białe, albo lekko fioletowe fronty. Ściany pomalujmy farbą w takich barwach, a okna zasłońmy niewielkimi zazdrostkami albo koronowymi firankami. Możemy także zamontować rolety we wrzosowym odcieniu – będą doskonale zasłaniać okna podczas długich wieczorów. Nie zapomnijmy by w tym koncepcie znaleźć materiał o dużej odporności na wilgoć.

Jeśli pragniemy uzyskać styl prowansalski jedynie poprzez wymianę dodatków, jest to możliwe. Fronty mebli można okleić nową okleiną – będziemy mieć wtedy efekt taki, jakbyśmy je całkowicie wymienili. Styl prowansalski lubi wszelkiego rodzaju drobiazgi – kupujmy ceramiczne drobiazgi – misę na owoce, kubki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie doskonale wyglądać będą zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.