Rolety, plisy i żaluzje

Mieszkanie to prywatna ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do jakiego powracamy po trudnym dniu w pracy, by w końcu odpocząć i nacieszyć się z możliwości swobodnego poruszania się po domu. W momencie gdy pragniemy się odizolować od reszty świata, często wykonujemy to za pomocą zasłon. Jeszcze do niedawna w każdym polskim oknie powiewała śnieżnobiała firaneczka lub pstrokata zasłona. Po tym mogliśmy poznać, że to mieszkanie ma mieszkańców, którzy o niego dbają.

Urządzanie wnętrz

Autor: Builders Design
Źródło: http://www.flickr.com

Bynajmniej okna są niezwykle istotne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, umożliwiają nam kontakt z otoczeniem. Ale w każdej chwili jesteśmy w stanie okna zasłonić.

W nowatorskich aranżacjach mieszkań klasyczna firanka ustąpiła miejsca praktyczniejszym roletom. Tego typu rozwiązanie posiada mnóstwo dobrych rzeczy. W pierwszej kolejności, współczesne rolety okienne (żaluzje warszawa) nie są tak trudne w czyszczeniu. Firany musimy co jakiś czas przepierać, a potem zawieszać.

Nie jest to nasza najchętniej wykonywana robota domowa. Poza tym, zasłonki, zwłaszcza te z grubszych materiałów, zbierają mnóstwo kurzu. Roletę mamy możliwość dużo łatwiej i szybciej przeczyścić. Rolety możemy z powodzeniem zastosować w oknach dachowych. Co raz powszechniej są stosowane rolety elewacyjne elektryczne, sterowane na pilot.

Dekoracje wnętrz

Autor: Builders Design
Źródło: http://www.flickr.com

W tym momencie bardzo popularne są funkcjonalne rolety dzień-noc. Jest to idealne rozwiązanie do pokojów w których jest urządzona sypialnia, czy biuro. Takie rolety maja naprzemiennie włożone pasy przyciemniającego i przepuszczającego światło materiału. To my decydujemy o tym, jakie natężenie światła pragniemy mieć w danym momencie w pokoju, operując roletą.

Znaczna ilość osób pracuje w nocy, by w konsekwencji odsypiać godziny zarwane do późna w czasie dnia. Takie rolety dostarczają idealne zaciemnienie pokoju. Są one też schludnie wyglądające i niesamowicie trwałe. Jest to bardzo nietuzinkowy sposób na ozdobienie naszych okien.

Wszystkie nowoczesne ozdoby okienne są dostępne w wielu kolorach oraz wzorach. Bardzo efektowne są też żaluzje pionowe, które doskonale prezentują się w oknach łukowych. Eleganckie są też plisy okienne, które również można stosować w niestandardowych oknach. Dzięki takim rozwiązaniom nasze mieszkanie zyskuje niepowtarzalny charakter.