Przełączamy się na LED

LED to największe osiągnięcie w dziedzinie oświetlenia od czasu wynalezienia prądu! Świeci przez powyżej dwadzieścia lat, może zostać wbudowana w lampy o współczesnym wyglądzie oraz zużywa zaledwie cząsteczkę prądu potrzebnego żarówkom klasycznym. Żarówki LED to sprytny oraz efektywny produkt. Producent oświetlenia LED posiada w swej ofercie tak żarówki LED jak także lampy z już wkomponowanymi diodami LED.

Żarówka LED

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy ledTechnika LED niesie ze sobą wiele zalet ale także specyficznych wymagań. Dlatego instalowanie oświetlenia ledowego nie jest takie proste. Stosunkowo łatwo jest niechcący zepsuć diody albo znacznie skrócić ich wytrzymałość. W związku z tym niżej postaramy się pomóc Państwu uniknąć najczęściej popełnianych błędów instalacyjnych. W jaki sposób zainstalować oświetlenie LED?

Istnieje kilka uniwersalnych reguł, jakimi musimy się pokierować w czasie instalowania urządzeń elektronicznych a szczególnie układów opartych o żarówki ledowe. Należy uważać na elektrostatykę Elementy elektroniczne (w tym również żarówki ledowe) są wrażliwe na rozładowania elektrostatyczne. Dlatego najlepiej jest wyrobić sobie nawyk ażeby przed dotknięciem taśmy LED najpierw rozładować ładunek elektrostatyczny na skórze dla przykładu przez dotknięcie grzejnika czy też innego uziemionego przedmiotu metalowego. Najbardziej narażone na uszkodzenie są części niepodłączone do niczego, jednak w niesprzyjających warunkach te już podłączone mogą również ulec uszkodzeniu

Oprawy Led

Kable w murach starajmy się kierować albo w pionie albo w poziomie nigdy nie na skos. Ułatwi to przewidzenie trasy kabla po wykończeniu ściany. Kierujmy uwagę na promień gięcia kabli. Każdy kabel posiada oznaczony promień gięcia. Nie wolno przewodu naginać mocniej, gdyż może wówczas stracić swoje właściwości czy zniekształcić sygnał płynący przez niego.

Wszystkie przyrządy elektroniczne wytwarzają jakieś ciepło. Pewne mniej, inne sporzej, jednakże należy to ciepło wziąć pod uwagę podczas planowania lokalizacji urządzeń. Z reguły najmocniej nagrzewającymi się urządzeniami będą zasilacze oraz wzmacniacze.

Musimy zatem dla tych przyrządów przewidzieć takie miejsce zamontowania żeby zapewnić decentralizowanie ciepła przez nie wytwarzanego. Zatem wkładanie zasilacza ciasno pomiędzy wełnę mineralną to raczej zły pomysł.

Czy prezentowany wątek okazał się dla Ciebie interesujący? To świetnie, gdyż jak wejdziesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje (http://www.zinstudio.pl/trendy-we-wnetrzach-na-2023-rok/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Więcej informacji zdobędziesz na www