Przedpokój – w jaki sposób go zaaranżować?

Przedpokój, albo niewielki korytarz łączący wszystkie pokoje mieszkania, pełni nie tylko funkcję łączącą, ale i reprezentacyjną. Ten obszar mieszkania widzi listonosz donoszący pocztę, kurier i wścibski sąsiad który nagle potrzebuje pożyczyć szklankę cukru. Z tego powodu powinniśmy postarać się, by był on zaaranżowany zarówno funkcjonalnie jak i ze stylem.

niewielki przedpokój

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Inspiracji na urządzenie tego miejsca można sprawdzić w prasie zajmujących się wystrojem wnętrz. Można udać się także do architekta wnętrz. Mimo to moja opinia jest taka, że największą uciechę dostarczymy sobie, gdy sami zaaranżujemy tą miejsce. Poniżej pokazujemy dwie inspiracje: korytarz o kolorze kawy z mlekiem oraz wiosennych kwiatów. Dla zainteresowanych odnośnik – pomysł na aranżację przedpokoju.

Kolory beżowe są uniwersalne i ponadczasowe – wspaniale wkomponują się do przedpokoju. Jeden z moich preferowanych kolorów to kawa z mlekiem.Doskonale będzie pasował do ścian w przedpokoju. Wybierając pozostałe meble radzę postawić na prosty design. Po prawej stronie od wejścia świetnie będzie prezentowała się wysoka, prosta szafka na buty. Obok niej postawimy dwuosobową ławkę, nad wieszak na odzież wierzchnią. Wszystkie te elementy w odcieniu gorzkiej czekolady bądź hebanu. W narożniku ustawmy prosty stojak na parasole w kształcie wysokiego prostopadłościanu. Zrobione. Wiosna, wiosna ach to ty!

By mieć ją w głębi duszy przez okrągły rok, warto kolory soczystych żółci, zieleni i pomarańczy przenieść na stałe do naszego domu. Wystarczy ściany pomalować na żółto i zielono, a do tego dobrać w tych samych kolorach komodę na buty, oraz wieszaki na odzież. Kompozycję można dopełnić dokładając kolorowe dodatki – doniczki, pudła na szale, rękawiczki i czapki. Jednak radzimy kompozycję zamknąć w maksymalnie trzech-czterech kolorów. Jeśli mamy pustą mniejszą ściankę, warto zawiesić na niej cztery barwne ramki ze zdjęciami mieszkańców – koniecznie wiosennymi!