Projektowanie wnętrza: dlaczego dekoracje mają znaczenie?

Dom jest naszą oazą spokoju i wyciszenia, miejscem ciągłych powrotów, gdzie chcielibyśmy czuć się zrelaksowani. Urządzamy swoje mieszkanko w taki sposób, by było wygodne i stylowe, a także intymne. Starannie dobieramy umeblowanie, kolor ścian, podłogi oraz wszelakie dodatki. Jest wiele sposobów aby nadać wnętrzu specyficznego charakteru.

Każdy architekt wnętrz powie nam, że w aranżacji wnętrz szczególnie istotną rolę spełniają elementy dekoracji. Pokój z pięknym kolorem ściany i oryginalną drewnianą podłogą, w którym znajdują się tylko meble jest bez duszy. Stanowi tylko bazę do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza. Dekoracje do domu to temat niesamowicie niezwykle szeroki (przykłądem jest szeroki wybór).

zaaranżowany salon w mieszkaniu

Autor: gamene
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając elementy wystroju do naszego wnętrza, których szeroki wybór może nas zdziwić, nie powinniśmy się uparcie trzymać aktualnych trendów. Nie należy też kupować zegara, czy ozdobnej lampy pod wpływem chwili, tylko dlatego, że był po przecenie. Może się w późniejszym czasie okazać, że absolutnie nie pasuje do naszego wnętrza. Kupując dodatki dla domu, najlepiej wcześniej zastanowić się, jakie będą pasowały do stylu, w jakim chcemy urządzić nasze mieszkanie. Druga sprawa to nasze indywidualne upodobania. Najlepszym rozwiązaniem jest prześledzenie w tym celu stron www, gdzie znaleźć możemy całe mnóstwo sklepów z dodatkami do wystroju mieszkania. Możemy wtedy na spokojnie rozeznać rynek i dokonać porównania cen. Zakupów jednakże najrozsądniej dokonać w normalnym sklepie. Zdjęcia artykułów bardzo często mogą wprowadzić nas w błąd. Jednymi z ciekawszych elementów wystroju wnętrza są lustra w ramach (obejrzyj lustra w ramach).

Lustro odbija promienie światła, dzięki temu optycznie powiększa pomieszczenie. W zależności od typu ramy, nadaje unikalny charakter. Dostępne w sklepach lustra w ramach umożliwiają nam przypasować je do każdego pomieszczenia. Mamy lustra romantyczne, futurystyczne, a nawet retro. Ułatwieniem jest fakt, że możemy je montować zarówno pionowo, jak i w poziomie. Wybierając lustro dekoracyjne do naszej łaźni czy salonu, należy mieć na uwadze, że ma ono stanowić tylko jako dodatkowy element. Na przykład zbyt duże lustro (zobacz więcej) z barokowo stylizowaną ramą, może zdominować małe pomieszczenie.

Jeśli mamy problem z urządzeniem naszego mieszkania, bo nie jesteśmy pewni w jakim stylu chcemy go urządzić, możemy wezwać o pomoc architektów wnętrz.