Projektowanie swojego nowego mieszkania to wyzwanie

Aranżacja Twojego domu to właściwie najważniejsza kwestia przy okazji budowy swojego domu lub zakupu mieszkania. Jeżeli nie chcesz zatrudniać architekta wnętrz, niewątpliwie powinnaś na bieżąco przeglądać różne ciekawe aranżacje wnętrz i na ich podstawie dokonywać wybory.

Galeria Realizacji w Akademii Inspiracji

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M. Polska Sp. z o.o.
Jeśli zastanawiasz się, w jakim stylu wystroić swoje mieszkanie, mocno polecamy Ci dla przykładu styl retro. Jeśli się na niego zdecydujesz, bez wątpienia będziesz się w tak ustrojonych wnętrzach czuć jak w domu. Co składa się na styl retro? Przede wszystkim powinnaś postawić na drewno. Jeżeli marzy Ci się mieszkanie w starym stylu, bez wątpienia powinnaś zakupić drewnianą podłogę, która sprawi dobry klimat.

Do mieszkania powinnaś kupować wszystko, co kojarzy Ci się z babcią. W tym przypadku minimalizm bez wątpienia nie jest wskazany. Bardzo istotną rolę spełniają w mieszkaniach retro poduszki dekoracyjne, które możesz rozkładać praktycznie wszędzie. Będą genialną ozdobą każdego mieszkania. Powinnaś je kłaść na każdej kanapie i fotelu. Styl retro wyjątkowo lubi także rośliny, których powinno być w domu naprawdę wiele. Kiedy nie masz ręki do roślin, możesz postawić na sztuczne kwiaty, jednak musisz pamiętać, aby były niezłej jakości i musisz je czasami czyścić.

Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Bez wątpienia jednak fantastycznie sprawdzą się głównie żywe rośliny. Zawsze zaleca się je wkładać w donice wiklinowe, które niewątpliwie dodadzą uroku mieszkaniu (bellemaison.pl/kategoria/salon/poduszki). Wielce ważnym pomieszczeniem w domu retro (zobacz włączniki bakelitowe) jest kuchnia – zdecydowanie powinna zostać zaaranżowana w retro stylu.

Jeżeli zależy Ci na niezłym efekcie, możesz poszukać interesujących akcesoriów na giełdach staroci. Kiedy uda Ci się osobiście stworzyć taki retro styl, bez wątpliwości będzie to spory powód do dumy. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach aby często odwiedzać targi staroci, możesz również zaangażować dekoratora wnętrz. Styl retro dzisiaj jest bardzo popularny, dlatego bez wątpliwości któryś z nich z radością podejmie się zaaranżowania dokładnie takiego mieszkania.