Poszukujesz pomysłu na swoje własne cztery kąty? Wypróbuj fototapetę

Posiadanie własnych czterech kątów związane jest zawsze z pragnieniem jego perfekcyjnego urządzenia. Teraz w sklepach z materiałami do wykończenia wnętrz zobaczyć można wiele rozmaitych materiałów, które pozwalają wyczarować wnętrze jak ze snu. Ciekawym rozwiązaniem są z całą pewnością fototapety, które wykorzystywać można już nie tylko w salonie czy pokoju sypialnym, ale również w łazience i kuchni.

fototapeta do kuchni

Autor: The Meat Case
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta w kuchni to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, jeżeli nie zamierzamy stawiać na najczęściej spotykane rozwiązania , do których zaliczane są kafelki ceramiczne przyklejane nad blatami roboczymi. Fototapeta w kuchni umieszczona się nad blatem roboczym rozświetla kuchnię i wprowadza do niej interesujący, nieznany dotąd nastrój. Powinno się jednak pamiętać, że kuchnia (Sprawdź meble do kuchni wrocław inwencja meble) jest pomieszczeniem, w którym panuje dość wysoka wilgotność powietrza. Do tego doliczyć należy unoszący się tłuszcz, który pojawia się podczas gotowania. Na skutek tego fototapeta narażona jest na szybkie brudzenie się oraz utratę doskonałego wyglądu – . Obecne rozwiązania są jednak na tyle nowatorskie, że bez strachu fototapeta może być umieszczana także w kuchni. Należy jedynie postawić na fototapetę laminowaną. Dzięki temu nie będzie ona pokrywała się brudem, a wilgoć nie będzie niekorzystnie wpływała na jej świetny wygląd. Laminowane tapety można bez lęku o ich rewelacyjną kondycję myć. Zamoczoną w wodzie z dodatkiem łagodnego środka myjącego szmatką trzeba delikatnie wytrzeć ich powierzchnię, aby osadzony na niej tłuszcz i inny brud błyskawicznie usunąć.

fototapeta do łazienki

Autor: Florent LANNOY
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety do łazienki także muszą być właściwie dobrane. Łazienka to następne pomieszczenie w naszym domu, w którym wilgotność powietrza jest nieco wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Jednocześnie stosowane tutaj mydła oraz inne specyfiki kosmetyczne mogą opadać na powierzchnię fototapety, tworząc trudną do usunięcia warstwę. Z tego powodu fototapety do łazienki również powinny być laminowane. Dzięki temu będą mogły być myte, a ich wygląd będzie perfekcyjny przez naprawdę wiele lat. Fototapety laminowane nie odkształcą się nawet wówczas, kiedy ktoś zaleje je wodą. Wybór fototapet jest obecnie naprawdę duży. Bez problemu wyszukać można te z motywami świetnymi zarówno do łazienki, jak i pomieszczenia kuchennego – ciekawa historia. Rozmaite owoce, warzywa, piękne pejzaże, muszle – to motywy, które doskonale sprawdzają się w tych pomieszczeniach w naszym domu. Jeżeli nie chcemy fototapety umieszczać bezpośrednio na ścianie, możemy włożyć ją w antyramę i po prostu powiesić. To również ciekawe rozwiązanie, nad którym zawsze warto się zastanowić. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób , które lubią często zmieniać na przykład kolor ścian. Chcąc zmienić kolor ścian, wystarczy tylko zdjąć antyramę ze ściany. Wymiana fototapety również nie będzie problemem.