Postaw na praktyczność|Pamiętaj o względach praktycznych w urządzaniu korytarza

Korytarz to nie pokoj, który jest w każdym domu, jednak tam gdzie jest spełnia ważną funkcję praktyczną. Trzeba przyznać, że ma masę ważnych funkcji. Jest to pewno wygodne przejście do innych pokoi. Dzięki temu że jest w domu korytarz, nie musisz się przejmować, że ktoś wejdzie w obuwiu do salonu czy innego pomieszczenia. Przecież może bez kłopotu zostawić buty na korytarzu. Klasyczny korytarz ma zwykle też wycieraczkę, która pozwala na wytarcie butów, jeżeli gość ma jednak wejść w obuwiu.

korytarz

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W poważniejszych przypadkach czy w razie świątecznych wizyt goście nie zawsze powinni w końcu zdejmować buty. Wycieraczka jest niezwykle ważna, gdyż w przypadku wielu rodzajów posadzek pozwala wyraźnie zwiększyć ich długość życia. Położenie dobrej wycieraczki na korytarzu pozwala na to, że do środka mieszkania przedostaje się znacznie około trzy czwarte mniej zanieczyszczeń – idź na stronę. Dotyczy to piasku czy błota.

Tego rodzaju zanieczyszczenia są w stanie prędko zniszczyć piękny dywan albo podłogę drewnianą. Jeśli więc myślisz jak ciekawie urządzić korytarz, ażeby był on praktyczny – zacznij właśnie od położenia czegoś do oczyszczania butów.
korytarz

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Jakie jeszcze rzeczy muszą się znajdować na korytarzu? Z pewnością taka czy inna szafka, w której możesz schować rzeczy niezbędne podczas opuszczania mieszkania. Do tego rodzaju rzeczy na pewno należy parasol czy odzież wierzchnia. Po co wkładać takie ciuchy do komody w salonie. Skoro masz osobne pomieszczenie, w którym się przysposabiasz do opuszczenia domu. Komoda nie musisz być duża.

Jeżeli zaciekawił Cię taki tekst, sprawdź przykłady (https://goo.gl/maps/fJMss) umieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś ciekawego dla siebie.

Za to dobrze, by posiadała dodatkowe elementy, takie jak lustro a także haczyki do wieszania kurtek. Jeśli korytarz albo przedpokój jest duży, wieszaki i zwierciadło mogą wisieć osobno. W przypadku mniejszych przestrzeni raczej lepiej pasować będzie jeden mebel posiadający kilka zastosowań.