Pomyśl zanim kupisz, czyli krótki przewodnik dla osób planujących zainwestować w oświetlenie typu LED

Wprowadzenie do obrotu oświetlenia typu LED całkowicie zmieniło nasze myślenie o potrzebie oszczędzania energii. Chociaż żarówki ledowe kosztują 70 złotych czy nawet więcej, to jednakże ich wykorzystywanie może w znacznym stopniu zmniejszyć rachunki za światło. Podczas gdy menedżerowie stacjonarnych bądź wirtualnych sklepów z osprzętem elektrycznym chwalą właściwie wszystkie oferowane produkty, to zwyczajni obywatele są o wiele bardziej pryncypialni i mają zgoła zupełnie odmienne zdanie.

taśma led

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dekadę temu w obrocie pojawiły się energooszczędne źródła światła, to obrotni gospodarze z miejsca wyruszyli do sklepów, aby kupić choćby jedną taką żaróweczkę. Jednakże ówczesne żarówki oszczędzały energię dopiero po upływie czterech lub pięciu minut, więc kiedy ktoś świecił lampkę jedynie przez chwilę, to wcale nie oszczędzał. Natomiast najnowocześniejsze żarówki ledowe są skonstruowane w ten sposób, żeby oszczędzały od pierwszych minut.

Wybranie najlepszej żarówki LED, czyli takiej dobrze dopasowanej do oczekiwań konkretnych domowników, wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak pozornie można byłoby przypuszczać – jak znaleźć żarówki ledowe.

Najczęściej kupujemy przypadkowo, wedle wskazówek sprzedawców, którzy nie w każdym przypadku mają czyste intencje, ale chcą szybko pozbyć się niechodliwego towaru. Tymczasem w marketach budowlanych, w których produkty wybiera się samodzielnie, okazjonalnie zwracamy uwagę na kluczowe szczegóły.
Aby światła ledowe rzeczywiście przyniosły spodziewane oszczędności, trzeba zapoznać się z opiniami fachowców.

Po przeglądnięciu naszego tekstu nęci Cię, aby napisać na tej stronie małe komentarze na temat? Nie zwlekaj! Nawet najmniejsza ocena jest dla nas ważna.

Wówczas na pewno przekonamy się, że de facto nie w każdym przypadku warto kierować się podpowiedziami ekspedientów. W tym artykule ograniczymy się do podania dwóch ważnych kwestii. A mianowicie, gdy wytwórca wyszczególnia moc żarówki, to warto pamiętać, że w zasadzie nie wolno jej porównywać do mocy tej zwykłej i świetnie znanej nam żarówki.

Nie czekaj, tylko jeśli masz chęć zgłębić ten temat, obejrzyj więcej tu (www.tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage) a na pewno zdobędziesz ważne wiadomości na ten wątek.

kliknij

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Bądź co bądź, LED-y nie rzucają tak jasnego strumienia światła, zatem być może w dziennym pokoju będą potrzebne dodatkowe lampki. Z kolei z drugiej strony przed kupnem żarówek ledowych należy zastanowić się, gdzie będą używane. Jeśli w sypialni, przedpokoju lub spiżarni nieczęsto zapala się światło, to lepiej nie inwestować w kosztowne LED-y, ponieważ ta inwestycja może zwrócić dopiero za paręnaście lat.