Pomocne akcesoria kuchenne

Czego potrzebuje współczesna, funkcjonalna kuchnia? Pojemnych szafek, do jakich można łatwo sięgnąć po wyroby, płynnie odblokowanych frontów, systemów organizacji szuflad. Jeżeli idzie o przechowywanie wyrobów, w kuchni najważniejszą funkcję pełni spiżarka.

Obecnie nie oznacza to niezbędności rozporządzania osobnym pomieszczeniem. Wyjściem będą wysokie bądź niskie cargo w szafkach kuchennych. To system półek wykonanych przykładowo ze stali chromowanej w postaci tzw. „koszy” razem ze stelażem. Po wysunięciu szafki, użytkownik ma dostęp do produktów na każdych półkach. Spiżarnia kuchenna zapewnia komfortowe składowanie nie jedynie zapasów żywności, ale również naczyń i sprzętów kuchennych.

nowoczesna kuchnia

Autor: Mary Madigan
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotne w kuchni są naczynia kuchenne. Naczynia Emile Henry to olbrzymi wybór foremek do pieczenia , patelni ceramicznych „cocotte”, bądź wywodzących się z Maroka charakterystycznych garnków tagine. Henry Emile to też naczynia stołowe i rustykalne dodatki kuchenne. Dopełnieniem jest nowa linia kompletów prezentowych dla wszystkich miłośników kucharzenia jak też dobrego jedzenia. Proces produkcji i wypalanie w temperaturze 1150 stopni C powodują, że wyroby tej firmy nie mają sobie równych, są odporne na uderzenia jak też odporne na intensywne zmiany temperatury (wprost po wyciągnięciu naczynia z lodówki możesz wstawić je do gorącego pieca). Większa część naczyń Emile Henry wytwarza się ręcznie. Każdy okaz jest unikalny i opatrzony od spodu inicjałami pracownika, jaki go tworzył. Kontrolę wyrobów także przeprowadza się ręcznie.

Wszystkie składniki użytkowane do produkcji naczyń Henry Emile są naturalne. Dotyczy to zarówno samej masy glinianej, jak też materiałów wykończeniowych.

Żeby poszerzyć wiedzę na omawiany temat obejrzyj stronę (http://www.glazurex.com.pl/podlogi-drewniane/), która zawiera interesujące informacje na ten temat – wystarczy kliknąć.

Naczynia owe nie zawierają ołowiu.
Warto nadmienić też o jeszcze jednej kwestii – segregacja odpadków. Na rynku akcesoriów kuchennych możesz kupić sortowacze montowane do korpusu bądź dna szafki. I tak na dla przykładu mamy do dyspozycji kosze przeznaczone do zagospodarowania rejonów podzlewakowych. Są one otwierane bezuchwytowo przez delikatne pociśnięcie frontu ręką lub też z pomocą pedału. Poniektóre kubły wysuwają się samoistnie po uchyleniu frontu. Współcześnie kubły na śmieci mogą być wyekwipowane w przeróżnej wielkości zasobniki na odmienny typ odpadków.