Pokój dzienny – Meble do salonu. Zobacz, co ci będzie potrzebne

Salon, nazywany także coraz częściej pokojem dziennym, to bez wątpienia w najwyższym stopniu reprezentacyjna część mieszkania: to tam zapraszamy swoich gości, jadamy uroczyste posiłki z rodziną jak też przyjaciółmi, fetujemy ważne zdarzenia czy zwyczajnie spędzamy czas z krewnymi. Ze względu na te okoliczności warto zadbać o to, aby nasz salon był przytulny a także funkcjonalnie urządzony.

Sklepy oferuje szeroką gamę mebli do salonu o przeróżnych wymiarach, formach, przeznaczeniu oraz rozmaitym wyglądzie. Meble do salonu to produkty takie, jak dla przykładu: narożniki rozkładane (dla przykładu ), szafy, stoły i krzesła, komody, biblioteczki, zwierciadła, meble pod telewizor, meblościanki, stoliki okolicznościowe jak też wszelkiego rodzaju szafki. Tak gigantyczny wybór pozwoli państwu na zaaranżowanie pokoju dziennego w dowolnym, wybranym przez siebie stylu. Oferowane przez sklepy meble do salonu to wyroby trwałe, nietuzinkowe oraz cieszące swoim wyglądem przez długie lata.

salon

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzanie salonu najlepiej zacząć od sofy. W owej grupie sprzętów dają się wyszczególnić 2 nurty. Pierwszy, to współczesne kanapy oraz krzesła. Wyraźnie się wybijają spośród innych. Mają trochę przerysowane, nadzwyczaj teatralne formy. Materiały, jakimi są pokryte, nawiązują troszeczkę do lat 50. i 60., zaś wzory to abstrakcyjna grafika. Drugi nurt to sprzęty bardziej klasyczne, proste bryły o dużych gabarytach proponowane przez wielu producentów. Jakim sposobem wybrać tkaniny do pokoju dziennego? Listowie, koła, pasy – wszystko w jednym wnętrzu w formie wzorów i faktur.

Nie tylko się nie kłócą, ale także prezentują się harmonijnie. Łączymy przeróżne tkaniny – welur, wełnę. Większość sprzętów jest prosta. Góruje klasyka jak też nowoczesność, które wbrew pozorom świetnie się uzupełniają. Do tego tkaniny, drewno (maszyny do drewna używane) i szkło, czyli dominacja materiałów naturalnych. Nie można pominąć milczeniem ulubionego koloru stylistów z lat 50. – silnego różu. Oto co jest w modzie.

Wskazane jest jednakże zwrócić uwagę na to, że przy tak wyrazistych kolorach sprzętów oraz rozmaitości faktur ściany powinny być kolorystycznie naturalne, tak ażeby nie współzawodniczyły ze sprzętami – najodpowiedniej popielate bądź beżowe.