Podstawowe zalety tak często ostatnimi czasy wybieranych przy wykończeniu wnętrz fototapet.

Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów na interesujące wykończenie swoich wnętrz są fototapety. Stanowią one rozwinięcie znanych od dawna i często wykorzystywanych tradycyjnych tapet, tyle że da się na nich wydrukować dowolne motywy. Popularność fototapet zaczęła się tak naprawdę w chwili, gdy zaczęły się rozpowszechniać maszyny do ich przygotowywania.

Aktualnie fototapety niewiele więcej kosztują od tradycyjnych tapet, a mimo wszystko oferują znacznie większe możliwości. Do ich wytwarzania stosuje się kilka odmian podkładów, a sam sposób przyklejania ścian i klejenia jest identyczny. Najmniej kosztują podkłady z papieru, z powodu swojej ceny są także dzisiaj najczęściej wybierane. Ich dużą wadą jest to, że wymagają bardzo dokładnego przygotowania powierzchni, na jakiej się je klei, bo

fototapeta

Autor: http://demural.co.uk/
Źródło: http://demural.co.uk/

różnego rodzaju nierówności i zgrubienia momentalnie będzie można zauważyć. Nie mają też dużej odporności na wilgoć, więc przy ich myciu i czyszczeniu trzeba być ostrożnym.

Nieco droższe, ale dużo lepiej wyglądające i mające zwiększoną wytrzymałość na wodę są fototapety lateksowe.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej witryny, gdzie znajdziesz atrakcyjne artykuły – wejdź w link do źródła (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/planty-raclawickie/).

Przez to, że są grubsze, to dużo lepiej będą maskować różnego rodzaju nierówności ścian, a warstwa lateksowa sprawia, że można je delikatnie przemywać. Jednak przed położeniem ich w łazience czy kuchni trzeba się chwilę zastanowić, bo jednak podczas dłuższego użytkowania mogą ulec zniszczeniu. Do wymienionych pomieszczeń idealnie nadawać się będą z kolei fototapety kwiaty winylowe – .

Ten właśnie materiał jest całkowicie odporny na działanie wody, więc nawet systematyczne mycie będzie bezpieczne. Oprócz tego obrazy na nich są rzeczywiście wyraźne i barwne, tu winyl nie ma żadnej konkurencji. Wspomnianą wcześniej zaletą fototapet będzie to, że można wydrukować na nich dowolny motyw, i rzeczywiście tak jest. Można zdecydować się na jedną pośród milionów oferowanych fotografii, ale można także przesłać coś swojego. Ważne jest tylko, aby przesłane zdjęcie miało odpowiednią jakość, ponieważ w przeciwnym wypadku przy dużym powiększeniu mogłoby nie być wystarczająco wyraźne.