Podkreśl swoje wnętrze i podnieś jakość życia właściwie dobranym nowoczesnym oświetleniem, które współdziała z naturą i wspomaga ludzkie funkcjonowanie.

Codzienne, ludzkie egzystowanie, to nieustające przemiany. Do życia potrzebne jest światło. Dzięki temu naturalnemu dostajemy potrzebne do życia związki i witaminę D. Światło zabezpiecza nas przed chorobami i pozwala właściwie żyć na co dzień. Dlatego też oświetlenie domowe – sztuczne jest istotnym wyborem, gdyż powinno zastąpić nam światło naturalne.

Oświetlenie w salonie

Autor: Paragon Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Nie całkiem wiadomym jest, czemu oświetlenia naprawdę często są statyczne i stałe. Szybkość zmian, która stymuluje człowieka do pracy wywiera świetny wpływ na samopoczucie, zatem identycznie musi funkcjonować nowoczesne oświetlenie (rekomendujemy lampa stojąca nowoczesna) (). Ma ono niezmiernie ogromny potencjał, gdyż może przekształcać i tworzyć życie bardziej komfortowym, produktywniejszym, a przede wszystkim szczęśliwszym. Aby mogło należycie na nas oddziaływać trzeba wprowadzić naturalny rytm światła do przestrzeni w których się pracuje i żyje.

Nowoczesne oświetlenie, to światło dynamiczne, które jest rozwiniętym technologicznym rozwiązaniem zwiększającym jakość życia i pracy. Tworzy ono pobudzające, odpowiednie i solidarne z tokiem i pracą światła dziennego środowisko, które zaopatrzone jest w oświetlenie jak najbardziej zbliżone naturalnemu. Takiego rodzaju rozwiązania mają pierwotną ścieżkę, wprost ze środowiska naturalnego. Jest to powiązane z tym, że wszystkie funkcje ciała ludzkiego są normowane poprzez cykl dnia i nocy. Naukowcy w trakcie swoich analiz udowodnili, że posiadamy w oczach receptory czułe na światło a dodatkowo nasz organizm wyposażony jest w receptory, które powodują tworzenie się hormonów – kortyzolu i melatoniny. Ten pierwszy tworzy efekt pobudzenia i energii do życia i pracy, zaś drugi powoduje odczucie wyczerpania i potrzeby snu, lecz również zrelaksowania.

Oświetlenie w łazience

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne oświetlenie jest współcześnie produkowane na podstawie toku natury i środowiska. Dzięki niemu uzyskuje się we wnętrzach zmienny rodzaj oświetlenia. Jasność, ciepło i barwa światła jest cechą regulowaną i w zupełności można ją dostosować do wymagań, samopoczucia i zapotrzebowania. Umożliwia to mieć dobry aspekt działania światła na organizm ludzki oraz na jego codzienne życie i pracę. Co trzeba też podkreślić, to fakt że umie ono utrzymać aurę wspaniałego samopoczucia a dodatkowo zwiększa motywację, chęci do działania, a tym także zwiększa osiągnięcia.