Piękne, mocne i eleganckie parkiety z desek dębowych

Drewno dębowe jest teraz jednym z najbardziej słynnych i na ogół używanych materiałów do produkcji podłóg. Drzewo dębowe charakteryzuje się wieloma parametrami wytrzymałościowymi, jest bardzo solidne, odporne, zaś po obróbce prezentuje się faktycznie elegancko i stylowo. W szczególności zalecane są podłogi oraz parkiety z drewna dębowego, jakie sporo podniosą walory wszelkiego pomieszczenia.

parkiet z paneli

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com

Parkiet dębowy charakteryzuje się cudowną wytrzymałością na ścieranie i zużycie, co więcej cechuje go wielka twardość. Parkiety dębowe są też trwałe na gnicie, wolno więc zdecydowanie powiedzieć, iż parkiet dębowy to inwestycja na bardzo długie lata.

Decydując się na parkiet dębowy, mamy do wyboru parę różnych typów parkietów oraz desek dębowych, w zależności od firmy, jaką wybierzemy. W ofercie sporych przedsiębiorstw odkryjemy na przykład parkiety lite dębowe, jakie skonstruowane są z litego drewna dębowego. Przeczytaj więcej: solidna deska dębowa.

Takie parkiety po nałożeniu muszą zostać jeszcze rzetelnie wyszlifowane oraz polakierowane. Do wyboru posiadamy także deski podłogowe lite dębowe, które skonstruowane są z litego drewna dębowego. Deski instaluje się przez ich przyklejenie, niezbędne jest ich późniejsze wyszlifowanie oraz polakierowanie. Jeśli zależy nam na śmigłym położeniu parkietu dębowego, to zdołamy również wybrać deski, jakie już są polakierowane oraz wyszlifowane. Ciekawe dane: solidny parkiet dębowy.

Wówczas trzeba je tylko przykleić do podłogi, co z pewnością oszczędza mnogość drogocennego czasu. W ofercie wielu przedsiębiorstw znajduje się także deska dębowa olejowana, postarzana oraz frazowana. Podłoga może być również skonstruowana z dębu czarnego, czyli takiego, który jest poddany należytej obróbce chemicznej.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
Dzięki niej drewno zmienia swój kolor na brunatno-czarny. Daje to istotnie ciekawy i nadzwyczaj twórczy wynik. W ofercie licznych firm osiągalny jest także dąb thermo, jaki posiada barwę miodowo-brązową. Wskazane jest zapoznać się z różnorodnymi ofertami firm, które wykonują parkiety dębowe i wybrać taką, która będzie pasować do naszego domu lub mieszkania.