Piękna i przytulna aranżacja pokoiku dla maluszka

Urodziny potomka to długo oczekiwany moment w wielu małżeństwach. Rodzice niejednokrotnie wtedy meblują dla maleństwa osobny pokój. Na co trzeba zwrócić uwagę wyposażając
taką przestrzeń? Jakich będziemy szukać mebli?Już omawiamy te pytania.

kolorowy pokój

Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.
W pierwszej kolejności zadbajmy, by pokój dziecka był jasną przestrzenią. Najlepsze będą pastelowe, delikatne kolory. W wielu sklepach znajdziemy duże, barwne naklejki z postaciami z bajek dla dzieci, które idealnie będą zdobić pokój maleństwa. Szukając górną lampę sprawdźmy, czy nie będzie za mocno świeciła dziecku po oczkach – idealnie, niech lampa będzie osłonięta dużym, białym kloszem. Sprawi on, że światło będzie delikatniejsze i nie narazi dziecka na uszkodzenie wzroku. Oprócz tego kupmy małą lampkę nocną, która da lekkie i rozproszone światło. Będzie doskonała, gdy w nocy będziemy chcieli nakarmić dziecko.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie instalacje grzewcze stargard, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego!

Najważniejszymi meblami, których potrzebujemy, są drewniane łóżeczko, przewijak i półka na ubrania i kosmetyki. Przy wyborze dziecięcego łóżeczka sprawdźmy, czy ma ono regulowaną wysokość, a także dobrze, jeśli jeden z boków da się opuścić. Możemy także myśleć o ruchomych szczebelkach, by jeśli dziecko dorośnie mogło swobodnie samemu z niego wyjść. Szukając półki, sprawdźmy, czy są one elementami jakiejś jednej kolekcji. Jest to rozwiązanie idealne, bo wraz z rośnięciem pociechy będziemy dokupować następne elementy meblościanki.
Nim zaczniemy aranżować pokój, należy przemyśleć w jakim stylu ma być ono urządzone. Propozycji może być dużo, co ukazuje sklep Pastelove.