Parę wskazówek na temat trafnego wyboru światła do kuchni i pokoju dziennego.

Jak odpowiednio dopasować oświetlenie do kuchni i pokoju dziennego, by uzyskać efektowne i funkcjonalne wnętrze? Przy wyborze sposobu oświetlenia warto brać pod uwagę jedną sprawę – czy mamy do czynienia ze strefą otwartą dzienną, a może z kuchnią zamkniętą i oddzieloną od pokoju dziennego?

W tym drugim przypadku mamy właściwie dowolność przy wyborze lampy do kuchni – może ona być zupełnie odmienna niż żyrandol do salonu (warto sprawdzić: Lampy&Lampki).

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednakowoż w mieszkaniu jest otwarta przestrzeń dzienna lampy wiszące do salonu muszą pasować do tych w kuchni – aczkolwiek nie muszą być identyczne czy z tej samej serii – istotne, aby miały pewne wspólne cechy stylistyczne. Rzecz w tym, że na część otwartą musimy spoglądać jak na całokształt, pamiętając oczywiście o poszczególnych funkcjach danych części. Dobrym wyjściem jest zdecydowanie się na dwie, a nawet trzy lampy wiszące do salonu w części jadalnej – umieszczenie ich nad stołem spowoduje, że będzie on należycie oświetlony, co jest istotne przy jedzeniu posiłków, a zarazem będzie wyglądać modnie i nowocześnie. Nasza propozycja: lampy wiszące do salonu. Nie muszą to być obowiązkowo identyczne lampy – niebanalnie będą się prezentować inne modele z tej samej serii. Obecnie modnym rozwiązaniem jest zawieszanie takich lamp na różnych poziomach. W kącie wypoczynkowym możemy zdecydować się na taki żyrandol do salonu, który będzie dawał oświetlenie bardziej kameralne, przytulne, optymalne do obejrzenia telewizji czy słuchania muzyki. Jeśli nie daje on zbyt dużo światła zawsze da się uzupełnić

żyrandol

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

go osobną lampką do czytania usytuowaną tuż obok zestawu wypoczynkowego.

Oczywiście w kuchni nie musimy zawieszać identycznych lamp, starczy, że będą one w pewien sposób współgrały z tymi w salonie. Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, nie zapominajmy, jaką zasadniczo rolę mają sprawować lampy do kuchni: odpowiednio oświetlać blat roboczy, zlewozmywak, kuchenkę, miejsce do jedzenia. Pomocna strona: . Odpowiednie światło jest ważne dla komfortu i bezpieczeństwa przygotowywania posiłków. Jest to w dodatku miejsce, w jakim ciągle robi się bałagan, istotne, żeby w trakcie mycia w sztucznym świetle bez trudu zobaczyć powierzchnię mebli i podłogi.

Nie można pozwolić na to, żebyś nie przeczytał wszystkich szczegółów na ten temat. Namawiamy więc do nowego artykułu. W nim oczekuje na Ciebie interesująca informacja (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/de/uber-die-firma/).

Należy zatem spojrzeć globalnie na nasz wystrój i zapotrzebowanie i z opracowanym szkicem wybrać się na zakupy.