Okazały ogród to marzenie każdego właściciela działki — trzeba także podumać o interesujących chodnikach

Ci, którzy mają dom, uwielbiają również swój ogród. Myślą, jakie kwiaty posadzą na trawie i gdzie umieszczą grilla. Jednakże powinni też podumać o ścieżkach pomiędzy bramką, garażem oraz domem.
Kupując jakiś dom albo stawiając go od podstaw, najczęściej myślimy wyłącznie o tym, jaki wystrój będzie miał wewnątrz.

płyty

Autor: Backbone Campaign
Źródło: http://www.flickr.com
Projektowanie ogrodu często odkładamy na później. I wydaje się to być słuszna decyzja. Można wóWCzas już na spokojnie myśleć o tym, gdzie zbudujemy grilla i gdzie będą znajdować się kwiaty. Jeśli nasza działka jest duża, to możemy pokusić się o zasadzenie drzew oraz zrobienie małego jeziorka czy z wodospadem. Jednakże niezależnie od wielkości działki, będziemy musieli wytyczyć chodniki, by na przykład dojść do garażu czy do bramy. Brodzenie w błocie w czasie deszczów nie marzy się chyba nikomu. Musimy zatem wybrać ładne płyty chodnikowe. Takie, które są wykonane z najlepszego tworzywa. Muszą być też dosyć grube, żeby nie popękały. Warto również sprawdzić, czy są odporne na mróz. W naszym kraju to dość istotne, ponieważ miewamy ostre zimy, gdy pada śnieg oraz lód skuwa wszystko wokół. Nikt nie ma ochoty przecież się poślizgnąć oraz złamać nogę. Musimy pamiętać o tym, aby odcień oraz styl chodnika pasował całościowo do designu ogrodu, na przykład do drewnianych mebli.

Należy kupić więc coś w fajnym kolorze, jednak coś niemonotonnego. Jeśli pójdziemy do sklepu, to warto zapytać o pomoc sprzedawcę. Z przyjemnością udzieli nam kilku rad.