O czym pamiętać decydując się na fototapetę? Na co konieczne trzeba patrzeć? Jakie są dostępne typy fototapet?

Szukając materiału na fototapety na ściany na pewno nasunie się pytanie, jaki wybrać jej typ. Nie jest to takie proste, gdyż razem z tym jak rozwija się technologia wybór jest faktycznie coraz większy. Jednakowoż, to dobra wiadomość, bo w ten sposób będzie można optymalnie zdecydować się na właściwy materiał interesujące nas fototapety.

Jest naprawdę sporo firm, jakie oferują wysokiej jakości materiały najlepiej dobrane do rodzaju powierzchni oraz pomieszczenia. Spotkać się w związku z tym możemy z różnego rodzaju nazewnictwem konkretnych materiałów, jednakże najistotniejsze jest to, z którego tworzywa jest dana fototapeta. To ma ogromne znaczenie i zaraz poświęcimy temu tematowi więcej miejsca. Warto wiedzieć, iż istnieje niezliczona ilość wzorów, dzięki czemu łatwo wybrać fototapetę do każdego typów pomieszczeń.

Nie ustępuj! Prosimy Cię, kontynuuj fajnych artykułów. Może Ci w tym udzielimy pomocy? Namawiamy zatem do naszej kolejnej witryny.

Istnieją więc fototapety mapa świata, jakie na pewno dobre będą w pokoju młodzieżowym, a także osób, jakie kochają podróżować – tu je kupisz.

fototapeta - jezioro

Autor: Sang yun Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyboru mamy też tapety miejskie, to znaczy zdjęcia z różnych popularnych miast, są tapety czarno-białe albo takie kojarzone z naturą, jak fototapeta las – obejrzyj w sklepie Demural. Możemy jednakowoż stworzyć własną tapetę, czyli z własnego zdjęcia. Są firmy, jakie się tym zajmują. Odnośnie typów, to mamy fototapety: papierowe, lateksowe i winylowe. Pierwsza, to znaczy jedna z tańszych fototapeta powlekana PCW o podkładzie z papieru. Jest cieńsza i niezbyt odporna na wilgoć lub ścieranie. By była trwała trzeba ją umieszczać w miejscach suchych, ściana zaś musi być gładka, żeby otrzymać dobry rezultat. Fototapeta z lateksu to po prostu rodzaj syntetycznego papieru z dodatkiem lateksu. Warstwa lateksu sprawia, że zdjęcia wyglądają rzeczywiście realistycznie, posiadają żywe kolory.

To jeden z powszechniejszych materiałów tapety na ścianę. Jest ona trochę grubsza aniżeli wersja papierowa, dlatego dobrze jest ją kleić na “styk”, a nie na zakładkę. I na koniec, winylowa, jaka jest niesamowicie gładka w dotyku. Jest trwalsza od fototapet lateksowych, gwarantuje świetną jakość nadruku. Jest odporna na różnego rodzaju czynniki, na przykład wilgoć i tłuszcz. Najlepiej myć ją delikatną gąbką albo lekko mokrą ściereczką.