O aranżacji wnętrz zdań kilka

Każdy z nas, aranżując mieszkanie jest na ogół zorientowany czego potrzebuje. Jednak mimo wszystko, dość często popełniamy błędy. Czego unikać, na co zwracać uwagę aranżując wymarzone M? Najbezpieczniej jest kierować się w tej kwestii pewnymi zasadami.

przykładowa aranżacja pokoju

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, to inwestycja na dłuższy czas, toteż warto pokusić się o modele, które dobrze zaprezentują się w zasadzie w każdym stylu i będą cieszyły nasze oczy parę lat.

Czy to oznacza tak uwielbianą przez polski naród klasykę? Oczywiście nie. Racja, może i nie jesteśmy narodem, który ma rozwiniętą kulturę urządzania wnętrz, ale z przyjemnością zaczynamy to zmieniać. Uświadomiliśmy sobie, że dobrze jest przeznaczyć fundusze na designerski fotel, modny stolik kawowy, a nijakie pomieszczenie nabierze nowego wyrazu. Coraz częściej korzystamy z porad projektanta wnętrz…

Jeszcze nie tak dawno zawód architekta wnętrz zasadniczo nie istniał. Profesjonalne projektowanie wnętrz było dostępne tylko dla najbogatszych, którzy urządzali swoje domy w najdroższych dzielnicach miast. Ten zawód, w zasadzie zaczął cieszyć się wielkim powodzeniem dopiero na przestrzeni ostatnich 10 lat i w tej chwili przestał być niedostępny dla większości. Polacy niekomfortowo czują się w swej prywatnej przestrzeni i chcą to zmieniać. Nie przerażają ich oryginalne i niekonwencjonalne projekty wnętrz (porównaj – projektowanie (zobacz aranżacja wnętrz) wnętrz Kielce). Pragną w swoich salonach, jadalniach i sypialniach stworzyć niepowtarzalny klimat.

Salon w nowoczesnym klimacie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Jest również spora grupa Polaków, z dekoratorskimi zapędami. Czasem efekt jest bardzo interesujący i godny pochwały. Zdarza się jednak, iż w mieszkaniach osób, które nie wykazują się nadmierną kreatywnością czy gustem, obserwujemy klimat w stylu seriali o bogaczach. Pocieszający jest fakt, że jest ich coraz mniej.

Z tego powodu urządzając samodzielnie mieszkanie, powinniśmy przemyśleć każdy krok – poszukać inspiracji w sieci, obejrzeć interesujące projekty wnętrz. Projektowanie pomieszczeń niech będzie dla nas przemyślanym projektem, który realizujemy z głową otwartą na intrygujące pomysły. W ten sposób powstaną aranżacje wnętrz wykonane ze szczególną dbałością, dokładnie odzwierciedlające nasze potrzeby oraz gusta.