Nowości w zaaranżowaniu łazienki. Inne spojrzenie na stare elementy.

Planowane zmiany i nowe aranżacje mieszkania często powodują, że wpadają nam do głowy niecodzienne wizje. Jednak jeżeli mamy przetestowane rozwiązania, do których jesteśmy przywiązani i nie chcemy ich zmieniać, nie walczmy ze swoimi nawykami a zaaranżujmy nowe pokoje zgodnie z naszymi preferencjami. Zgodnie z maksymą „lepsze jest wrogiem dobrego”, pomyślmy czy rewolucyjne zmiany dadzą więcej niezadowolenia czy pożytku.

remont łazienki

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy decydujemy się na remont łazienki i obecne jest miejsce na wannę – postawmy ją. Zabudowa wanny jeszcze nigdy nie była tak nieskomplikowana – podstawa oraz trochę płyt i zabudowa skończona (polecana marka Paradyż). Warto dokupić do niej gotową obudowę, którą wystarczy zamocować. Jest to najmniej pracochłonna metoda renowacji wanny, ponieważ nie trzeba już martwić się o jej wykończenie. Inna taktyka to wymurowanie niskich „ścianek” wzdłuż krawędzi wanny albo wykonanie ich w systemie lekkiej zabudowy. Taką obudowę możemy dopracować jak tylko chcemy dobranym przez siebie tworzywem – np. ceramiką Paradyż. Przy odrobinie sprawności w pracach remontowych, możemy sobie z tym poradzić samemu, nawet jeśli jest to zabudowa zabudowa kontenerowa wanny narożnej. W łazienkach posiadających okno sprawdza się dekoratywna rozeta. Witrażyki okienne powinniśmy dobrać do całego wnętrza lub zdecydować się na neutralne barwy, jeśli miałoby się okazać, że nagle będziemy woleli tam mocny kolor lub tapeta na ścianę. Z kolei rozeta sufitowa jest elementem bardzo oryginalny. Mało ludzi ma ją w swojej łazience (poznaj tutaj). Jeżeli nadal poszukujemy urokliwych kafelek, zdecydujmy się na Paradyż. Bardzo duży walor dekoracyjny a także tuziny modnych wzorów kafli zapewnia satysfakcjonujący wybór. Przy tym kafelki zdecydowanie ułatwiają utrzymanie ładu.

Być może tapeta na ścianę w łazience nie jest dobrym rozwiązaniem, ale mozaika jako dekoracja nad wanną lub kafelki i naklejki naścienne sprawdzą się na pewno. Skromną łazienkę powiększy optycznie duże lustro, najlepiej od podłogi po sam sufit, ale w łazience głównie muszą dominować rozwiązania funkcjonalne i kreatywne, pozwalające wysupłać przestrzeń i świetnie się zorganizować.