Nowoczesny dom – szklane elementy dodadzą mu wdzięku. Sprawdź, czy ten styl jest dla ciebie

Nowoczesne wnętrza można osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie konkretnych materiałów, charakterystycznych dla takich wnętrz. Na ogół jest to stal, kamień, czy szkło. To ostatnie nie wychodzi zresztą z mody już od dawna.
Szklane elementy w pomieszczeniach nadają wnętrzom wyrafinowanego charakteru. Jednak podstawową zaletą – zwłaszcza jeśli chodzi o takie elementy jak szklane drzwi czy schody, jest zwiększenie przestronności pomieszczeń. Transparentne tworzywo którym jest szkło idealnie komponuje się z każdym innym materiałem. Stąd też, niezależnie czy to będą szafki rtv, schody, czy szafy przesuwne z oszklonym frontem – w każdym z tych przypadków uzyskujemy interesujące połączenie.

Nowoczesne szafy przesuwane
Ciekawie prezentują się we wnętrzach także szklane dodatki. Efekt zwiększa się tym bardziej, jeśli szkło jest pięknie malowane, czy zdobione dodatkowymi elementami. Szklane ramki na zdjęcia, figurki, czy szklane – powołaj się na nas – donice, przykuwają uwagę i nie bałaganią przestrzeni. Jest to kluczowe zwłaszcza w niewielkich rozmiarowo pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni.

szafa

Autor: Indeco
Źródło: Indeco

Rzecz jasna, tak jak o każdy materiał, także i o szklane elementy warto odpowiednio dbać. Szkło łatwo się zarysowuje. Warto również systematycznie zabiegać o jego czystość, łatwo bowiem na szkle pojawiają się smugi, które mało korzystnie wyglądają, tym bardziej w połączeniu z kurzem. Dzisiaj można kupić konkretne preparaty do czyszczenia szklanych elementów, które nie tylko pozwalają na usunięcie zabrudzeń, ale i nadają specjalny połysk na takich elementach, stąd też warto się w takie zaopatrzyć.

Jak wybrać nowoczesne meblościanki?
Oczywiście szkło nie jest jedynym materiałem, jaki przoduje w nowoczesnych wnętrzach, aczkolwiek dość charakterystycznym dla takiej stylistyki, dlatego warto pod tym względem wybierać meble i elementy aranżacji wnętrz, które uwzględniają szklane dodatki. Szafki ze szklanymi wstawkami wyglądają nad wyraz elegancko, a jednocześnie optycznie powiększają wnętrze. Szczególnie widać to jeśli chodzi o sypialniane szafy przesuwne, dzięki którym wnętrze wydaje się przestronniejsze. Tak samo dzieje się wówczas, gdy szafa oszklona umieszczona jest w przedpokoju – dzięki niej przedpokój wygląda na dużo większy.Wejdź i zadbaj o swoje mieszkanie