Nowoczesny dom – szklane elementy dodadzą mu wdzięku. Sprawdź, czy ten styl jest dla ciebie

szafka
Nowoczesne wnętrza można osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie konkretnych materiałów, charakterystycznych dla takich wnętrz. Na ogół jest to stal, kamień, czy szkło. To ostatnie nie wychodzi zresztą z mody już od dawna.
Szklane elementy w pomieszczeniach nadają wnętrzom wyrafinowanego charakteru. Jednak podstawową zaletą – zwłaszcza jeśli chodzi o takie elementy jak szklane drzwi czy schody, jest zwiększenie przestronności pomieszczeń. Transparentne tworzywo którym jest szkło idealnie komponuje się z każdym innym materiałem. Stąd też, niezależnie czy to będą szafki rtv, schody, czy szafy przesuwne z oszklonym frontem – w każdym z tych przypadków uzyskujemy interesujące połączenie.

Nowoczesne szafy przesuwane
Ciekawie prezentują się we wnętrzach także szklane dodatki.

Chcesz zobaczyć inny aspekt tej sprawy? Przejrzyj więcej porad w serwisie (https://sklep.kz.com.pl/recznik-dla-dzieci-emotikony-70×130-zwoltex-grafit.html) – one na pewno rzucą nowe światło na prezentowany problem.

Efekt zwiększa się tym bardziej, jeśli szkło jest pięknie malowane, czy zdobione dodatkowymi elementami. Szklane ramki na zdjęcia, figurki, czy szklane – powołaj się na nas – donice, przykuwają uwagę i nie bałaganią przestrzeni. Jest to kluczowe zwłaszcza w niewielkich rozmiarowo pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni.

szafa
Autor: Indeco
Źródło: Indeco

Rzecz jasna, tak jak o każdy materiał, także i o szklane elementy warto odpowiednio dbać. Szkło łatwo się zarysowuje. Warto również systematycznie zabiegać o jego czystość, łatwo bowiem na szkle pojawiają się smugi, które mało korzystnie wyglądają, tym bardziej w połączeniu z kurzem. Dzisiaj można kupić konkretne preparaty do czyszczenia szklanych elementów, które nie tylko pozwalają na usunięcie zabrudzeń, ale i nadają specjalny połysk na takich elementach, stąd też warto się w takie zaopatrzyć.

Jak wybrać nowoczesne meblościanki?
Oczywiście szkło nie jest jedynym materiałem, jaki przoduje w nowoczesnych wnętrzach, aczkolwiek dość charakterystycznym dla takiej stylistyki, dlatego warto pod tym względem wybierać meble i elementy aranżacji wnętrz, które uwzględniają szklane dodatki. Szafki ze szklanymi wstawkami wyglądają nad wyraz elegancko, a jednocześnie optycznie powiększają wnętrze. Szczególnie widać to jeśli chodzi o sypialniane szafy przesuwne, dzięki którym wnętrze wydaje się przestronniejsze. Tak samo dzieje się wówczas, gdy szafa oszklona umieszczona jest w przedpokoju – dzięki niej przedpokój wygląda na dużo większy.Wejdź i zadbaj o swoje mieszkanie