Nietuzinkowy i niezwykle kreatywny styl art deco z przełomu XIX i XX wieku

Polskie art deco jest to pewny styl, który powstał na przełomie XIX i XX wieku. Zawiera on wzornictwo przemysłowe, architekturę czy również sztuki plastyczne. Art deco jest teraz określany jako elegancki i estetyczny styl epoki jazzu.

styl art deco
Styl ten sięga do wielu przeróżnych dziedzin i motywów, między innymi do motywów klasycznych oraz egipskich, form imitujących akty, różnorodne postacie, zwierzęta a także mieści rozmaite motywy geometryczne.

Art deco to nierzadko wyrafinowane i niesłychanie oryginalne dzieła sztuki, jakie w wielu przypadkach są uzyskiwane z niesłychanie kosztownych materiałów, takich jak na przykład kość słoniowa bądź też srebro, w dzisiejszych czasach styl ten nieraz jest również scalany z innego rodzaju artykułami, takimi jak na przykład chromowana stal lub też bakelit.

Czy chcesz poznać ten problem od innej strony? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten odnośnik, gdyż więcej zobaczysz tu (https://www.francke-art.pl/produkty/ponti-lozko-metalowe-140×200-cm).

Aktualnie w Polsce ogromną popularnością cieszy się galeria art deco. Możemy wyliczyć liczne galerie, które prezentują sporo fascynujących produktów. Polskie art deco było (i do tej pory jest) tworzone przez rozmaite ugrupowania, jakie szerzyły rzemiosło artystyczne w obszernym pojęciu. Do takich ugrupowań zdołamy zaliczyć między innymi Ryt, Ład czy też Warsztaty Krakowskie. Wytwory te odwoływały się przeważnie do sztuki ludowej. Do znanych i popularnych artystów tworzących w stylu art deco możemy zaliczyć w szczególności Czajkowskiego, Szczepkowskiego czy też Stryjeńskiego jak również wielu innych rozmaitych artystów.

W dzisiejszych czasach polskie art deco odnosi się także do projektowania i aranżacji wnętrz właśnie w takim ozdobnym, dzisiejszym i wyszukanym stylu. W wielu różnorodnych sklepach możemy dziś odnaleźć liczne pomysłowe dodatki do domu i mieszkania, a także meble w stylu art deco, które charakteryzują się wyjątkowością oraz niezwykłą klasą. Do art deco zaliczane są także ciekawe i pomysłowe dodatki, na przykład obrazy, fotografie, rzeźby i tak dalej. Jeśli jesteś osobą z twórczą duszą i inspiruje Cię sztuka, to naturalnie aranżacja domu lub mieszkania w stylu art deco będzie dla Ciebie wyśmienita.

Przeczytaj również: Andrzej Romański – o artyście