nie mają sobie równych

Światło diodowe ma niezwykle wielofunkcyjne zastosowania. Oświetlenie oparte na technologii ostrożnie opanowuje rynek. Nawet ogólnoświatowe mocarstwa przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z aktualnych 5% stanowiły 95% obrotu w branży oświetleniowej.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Tam, gdzie nie jest przydatna większa moc z powodzeniem trzeba używać żarówki LED zarówno w środku jak i na zewnątrz. Żarówki LED są aktualnie w największym stopniu energooszczędnym źródłem światła. Są dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne od standardowych żarówek, również dwa razy od żarówek energooszczędnych. Żarówki LED są nadzwyczaj wytrzymałe na warunki atmosferyczne i wstrząsy, na skutek tego mają możliwość być używane w wielu różnych punktach.

Światło wydzielane przez żarówki diodowe jest bezpieczne dla oczu i zdrowia. Ponadto, diody nie zamęczają wzroku i nie wpływają niekorzystnie na nasz nastrój, gdyż nie przebiega w nich promieniowanie UV i drganie światła. Żarówki LED naprawdę się nie grzeją. Diody LED mają zerową bezwładność na skoki napięcia, które dość często zdarzają się w polskiej sieci energetycznej, mogą one powodować ich trwałe uszkodzenie, dlatego lampy (zobacz lampa łazienkowa) powinno się ochronić szczególnymi niskonapięciowymi zasilaczami. Bez tych aparatów naprawdę nie powinniśmy używać żarówek LED. Współcześnie, substytuty LED wyrabiane są dla wszelkich słynnych gwintów i trzonków układów oświetleniowych np. żarówki LED E27 (Kup led e27).

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku osiągalne są również żarówki LED wyglądające jak zwyczajne żarówki. Jedynym ograniczeniem w użytkach jest ilość światła jaką dają żarówki LED, które są porównywalne z żarówkami halogenowymi. Znaczy to, że 3W dioda zapewnia tyle światła co 30W żarówka halogenowa. Koszt żarówek diodowych jest współmierna do cen żarówek oszczędzających energię. Z żarówkami LED oszczędzasz na energii do 90%. Wymieńmy stare żarówki na nowatorskie. Żarówki LED E27 są zwykle używane, w związku z tym zdołamy je błyskawicznie i bez trudu zamienić na oszczędnościowe, żarówki LED E27. W ofercie pojawiły się już żarówki z nowymi diodami COB. N razie jest to duży koszt niemniej jednak wszystko wskazuje na to, iż będą żarówki LED coraz to tańsze (zobacz informacje na softled.pl).